Chcete se stát dobrou macechou? Víme, jak na to!

Chcete se stát dobrou macechou? Víme, jak na to!

Možná se jednou dostanete do situace, kdy si najdete partnera, jenž si z minulého vztahu nese závazky – dítě, možná několik dětí. Možná tuto situaci řešíte právě teď. A všechny víme
z doslechu, filmů, seriálů a podobně, že to nikdy nejsou jednoduché chvíle. Rozhodli jsme se postavit tomuto strašákovi čelem a přinášíme vám několik rad, jak co nejpozitivněji zapůsobit na ratolest své nové lásky, aby šlo všechno po másle. Ať už se máte setkat s malým nebo velkým dítětem, my víme, co zabere. Čtěte dál!


 

Malý andílek nebo ďáblík?

Tento odstavec je věnován maceškám, jejichž partner má menší dítě. Obecně se setkání s menšími dětmi bere jako malá výhra, přeci jen setkání s puberťákem nahání větší strach, ale nenechte se zmýlit, i takový malý andílek může být z domova proti vám „naočkován“ zahořklou maminkou a jelikož maminka je pro takové dítě malý bůh, nemusí být lehké jeho názor změnit.

Asi vás napadne koupit na uvítanou malý dárek, pokud ale nevíte, co má dítko rádo, nekupujte nic metodou pokus-omyl, pakliže nemáte vlastní děti, nejspíše se ani neorientujete v trendech ohledně hraček. Navíc by to někdo mohl brát jako pokrytecký úplatek. Když už, zkuste to s čokoládou nebo sušenkami, to nikdy neurazí.

Daleko lepší je vyjet rovnou někam na výlet nebo vymyslet nějakou společnou činnost doma. Malé slečny ocení hraní na kosmetický salon, nechte se od ní učesat nebo namalovat a pak vykouzlete nějaký princeznovský účes na jejích vlasech, s chlapečkem se zabavte venku s míčem, koneckonců tak můžete zapojit i tatínka
a další příslušníky domácnosti.

Co s puberťákem?

Jak jsme již zmínili, děti v teenage věku představují poněkud větší oříšek. Cloumá s nimi puberta, na všechno už mají vlastní názor a jen tak si je nekoupíte už jen z principu. Nejdříve si ujasněte, zda chcete být spíše něco jako kamarádka nebo autorita.

Doporučujeme přístup číslo jedna, protože děti ve věku od třinácti let začínají mít s autoritami problém a dva rodiče už mají, upjatá teta navíc je nepříjemný „bonus“. Nevnucujte se a nesnažte se držet s puberťákem tempo, to je upřímně trochu trapné a pod vaši úroveň, buďte sama sebou, nesnažte se zbytečně vlichotit, ale pokud se náhodou dostane do potyčky s autoritou – tedy s otcem, zkuste se zastat dítěte. Ne však za každou cenu, udržte si svoji důstojnost.Pamatujte, že i děti vycítí, že se jim snažíte zalíbit a jsou mnohem chytřejší, než si myslíte, mohly by se toho později snažit využít ve svůj prospěch a brát vás jen jako prostředek k dosažení svých požadavků. Postavte se do role diplomata, prostředníka, který zmírňuje rodinné konflikty a urovnává hádky. Pohodářka, co dokáže řešit věci v klidu? To ten typ macechy, na kterou bude jeho ratolest slyšet.

 

Jaký vztaj máte s dětmi partnera?

Napište svoji zkušenost do komentářů.