Několik šikovných rad, jak se z práce nezbláznit!

Několik šikovných rad, jak se z práce nezbláznit!

Pokud se vám letos pořádná dovolená obloukem vyhnula, anebo se právě teď cítíte jakoby ani žádná nebyla, přinášíme vám prověřené tipy, díky kterým stopnete stres, jež vám pokaždé spustí účetní uzávěrky, finišování s novým projektem, nebo když se vám v kancel


Pokud se vám letos pořádná dovolená obloukem vyhnula, anebo se právě teď cítíte jakoby ani žádná nebyla, přinášíme vám prověřené tipy, díky kterým stopnete stres, jež vám pokaždé spustí účetní uzávěrky, finišování s novým projektem, nebo když se vám v kanceláři zaplňuje kalendář nespočtem povinností. Jak to všechno zvládnout ve zdraví a úsměvem na rtech? Poradíme vám!

ID-10041375

Dřív jste se do práce těšila, ale aktuálně se vám do ní vůbec nechce a nejraději byste zůstala doma a vymluvila se na chřipku? Pokud právě pociťujete výše uvedené symptomy, rozhodně zpozorněte, něco je totiž špatně.

Dejte své práci řád

Šéf vás zaúkoloval hromadou povinností a díky tomu, že onemocněla kolegyně teď máte práce nad hlavu? Nemá cenu dělat několik činnost najednou, raději si důkladně naplánujte to, co musíte za daný den stihnout zařídit nebo obtelefonovat. Když budete mít tento pracovní tahák před očima, budete vědět, co vás čeká a nemine, a nebudete neefektivně odbíhat a rozdělané práce k té druhé. A co si budeme nalhávat, přesně k takovým návykům nás stres dost často směřuje. A navíc nemluvě o tom, že budete mít zpětnou kontrolu toho, co už máto za sebou a co vás teprve čeká. Pokud si odškrtáte všechny splněné položky, budete mít sama ze sebe i dobrý pocit.

Kvalitní spánek a racionální strava!

I když to zní pro vás pořádně nesmyslně, rozhodně neokrádejte tělo i mysl o prospěšný spánek. Sice si můžete říkat, že doslova plýtváte časem, ale opak je pravdou. Budete se cítit mnohem lépe, vaše soustředění se navýší, budete výkonnější a navíc budete hýřit i dobrými nápady, což oceníte ve chvilí, kdy bude potřeba promyslet plán B, nebo novou firemní strategii. Váš šéf vaše plodné záměry určitě nenechá bez povšimnutí! Ale pouze dostatečný spánek nestačí, neodbývejte se také co týká jídla. Začněte den snídaní, do práce si vezměte svačinu, zaskočte si o polední pauze na oběd, k večeři si připravte něco chutného a užijte si večer s rodinou. Nepravidelný režim ve stravě a věčné hladovění tělu opravdu neprospívají. Budete nejen více náchylná ke stresu, bolestem žaludku a depresím, ale také si koledujete o žaludeční vředy.

Řekněte ne, berte si na zakázku raději den navíc a nebojte se požádat o pomoc!ID-10038962

Pokud na vás šéfka chce naložit víc, než jste vůbec schopna zvládnout, rozhodně jděte s pravdou ven. Vysvětlete jí, že jste nyní zaneprázdněná jinými úkoly, co vám dala na starost. A v případě, že se jedná o akutní zakázku, domluvte se na tom, že ostatní projekty se trošku pozdrží. Přece jen nejste stroj a kompromis je v tomto případě rozhodně skvělá věc. Čeká na vás nadřízený s informací, dokdy zvládnete zpracovat novou zakázku? Raději si k termínu, co chcete oznámit, připočtěte den, nebo dva navíc. Pokud projekt odevzdáte dříve, budete působit pracovitě a ještě budete více v klidu, když se naopak zpozdíte, nikoho tím neohromíte. Pracujte jako tým a v případě potřeby rozhodně zajděte pro radu, nebo požádejte o pomoc. Tady totiž skvěle platí pravidlo víc hlav, víc ví. freedigitalphotos.net