Nákupy s dietou

Nákupy s dietou

Než půjdete nakupovat Na nákup se musíte napřed psychicky připravit. Chipsy, dortíky a další pochutiny vás budou lákat, ale je potřeba se zaměřit na to, co skutečně chcete koupit. Napište si seznam všeho, co potřebujete a zkuste se ho držet. Ušetří to mimo jiné i vaši peně


Než půjdete nakupovatNákupy s dietou

Na nákup se musíte napřed psychicky připravit. Chipsy, dortíky a další pochutiny vás budou lákat, ale je potřeba se zaměřit na to, co skutečně chcete koupit. Napište si seznam všeho, co potřebujete a zkuste se ho držet. Ušetří to mimo jiné i vaši peněženku. 

Čtěte také: Hubněte snáz se zdravou přípravou pokrmů

Maso a ryby

V oddělení s masem přeskočte uzeniny a tučná, těžká masa a zaměřte svou pozornost na drůbeží maso a ryby. Například kuřecí prsíčka v sobě mají méně než 4 procenta tuku. Rybí tuk obsahuje důležité látky pro kvalitu vaší pokožky a celkově pro fungování organismu (Omega mastné kyseliny) a není tolik škodlivý pro naši postavu, proto si připravte spoustu receptů na přípravu ryb, zejména těch mořských. Krevety jsou nízkokalorickou pochoutkou, která je doporučována předními výživovými poradci.

Nákupy s dietouPečivo

Pečivo je při cestě za štíhlou linií nejlepší co nejvíce omezit, ale pokud si nedokážete snídani bez housky představit, vsaďte na celá zrna. Čemu je nutné se vyhnout, jsou různé croissanty, koláčky a koblížky.

Čtěte také: Jak poznat pravé celozrnné pečivo

Mléčné výrobky

Máte ráda sýr? Nemusíte se ho vzdávat! V obchodech najdete velkou spoustu nízkotučných sýrů. Kupte si jedno balení plátkovaného sýra, tak budete moci snáze kontrolovat porce, které sníte. Opravdovým přítelem a dobrým pomocníkem pro ty, kteří drží dietu je nízkotučný (řecký) bílý jogurt. S čerstvým ovocem si vytvoříte lahodný jogurtový salát a nebo jím můžete zředit tatarskou omáčku, pokud se bez ní u oběda prostě neobejdete.

Čtěte také: Sýry při hubnutí neškrtejte ze svého jídelníčku

Ovoce a zeleninaNákupy s dietou

Sáhněte vždy po čerstvém ovoci a zelenině ve všech barvách duhy. Máte-li tu možnost, vyrazte na nákupy na trhy. Ovocné saláty vám nahradí dezerty a svačinky a zeleninová příloha jde ke každému masu.

Čtěte také: Jablko vám pomůže udržet si štíhlou linii

Luštěniny

Rýže, čočka, oříšky... Nejen že jsou zdravé a tělu prospěšné, ale také vám nerozhází dietu. Pozor si ale dávejte na množství, neboť jako ve všem – co je příliš, škodí.

Nákupy s dietouDobroty

Netrapte se zbytečně a dovolte si každý den malý kousek pamlsku – třeba kvalitní hořké čokolády. Jste-li fanynka gumových dobrůtek, značka Katjes je vyrábí se sníženým procentem tuků a konzervantů. Pokud se ovládnete a budete si dopřávat skutečně jen malé porce, rychleji dosáhnete vytouženého výsledku a budete mít ze sebe také lepší pocit.

Text: Natalie K.