Jak dobře bydlet a nenaletět

Kdo je majitel nemovitosti Jednou ze zásadních otázek, kterou byste si měli vyjasnit, než budete pokračovat v jednání o pronájmu nebo prodeji bytu, jsou vlastnické poměry zmíněné nemovitosti. Pamatujte na to, že byt či dům vám může prodat pouze právoplatný vlastník! V příp


Kdo je majitel nemovitosti

Jednou ze zásadních otázek, kterou byste si měli vyjasnit, než budete pokračovat v jednání o pronájmu nebo prodeji bytu, jsou vlastnické poměry zmíněné nemovitosti. Pamatujte na to, že byt či dům vám může prodat pouze právoplatný vlastník!

V případě pronájmů není situace tak komplikovaná. Pronajímat může i současný nájemce, má-li k tomu souhlas majitele.

A kde informace o majiteli získáte? Nejlépe přímo v katastru nemovitostí, který je dostupný k nahlédnutí komukoli. Pokud si přesto nejste jisti, obraťte se na prověřenou realitní kancelář, která vše nezbytné ověří za vás. Mezi klientsky oblíbené patří například www.homesweethome.cz.

Lokalita a budoucí plány

Padl vám do oka krásný dům za až překvapivě nízkou cenu? Nahlédněte raději do územního plánu vaší lokality. Je možné, že se v okolí chystají změny, které prodej domů výrazně zpomalují a zlevňují, protože lokalita ztrácí svou atraktivitu.

Kromě samotného bytu si projděte i jeho širší okolí a přesvědčte se, že zde není žádný zdroj rušivého hluku, jako je například frekventovaná silnice.

Orientace bytu

Orientace bytu bývá jedním z velmi důležitých kritérií při výběru bytů k prodeji. Dobře si promyslete, kdy trávíte v bytě nejvíce času a kdy tedy nejvíce oceníte například sluneční svit. Světové strany mohou mít výrazný vliv i na spotřebu energií ve vaší domácnosti. Zatímco na jižní straně vám může být v létě až nepříjemné teplo, na té severní se příliš neohřejete.