Jak poznáme kvalitní éterický olej – rady při nákupu

Jak poznáme kvalitní éterický olej – rady při nákupu

Kvalita Spoléhejte se tedy na renomované firmy a společnosti, které mají v této oblasti přehled a zkušenosti. Čisté přírodní éterické oleje jsou sice dražší, ale můžete se spolehnout na jejich účinek. Vedle čistých přírodních olejů se totiž vyrábějí také oleje syn


Kvalita

Spoléhejte se tedy na renomované firmy a společnosti, které mají v této oblasti přehled a zkušenosti. Čisté přírodní éterické oleje jsou sice dražší, ale můžete se spolehnout na jejich účinek. Vedle čistých přírodních olejů se totiž vyrábějí také oleje syntetické nebo se syntetické příměsi do olejů přidávají, aby jejich cena klesla.

Jak poznáme kvalitní éterický olej – rady při nákupu

Pokud tedy nenakupujete kvalitní oleje, neobviňujte aromaterapii, že nefunguje!

6 pravidel pro dobrý nákup éterických olejů:Jak poznáme kvalitní éterický olej – rady při nákupu

  1. Prodejce musí mít povolení hlavního hygienika České republiky k prodeji (nenakupujeme tedy v květinářstvích, trafice, pochybných obchodech se vším).
  2. Na etiketě oleje musí být uveden i latinský botanický název rostliny, ze které se silice získává. Měla by obsahovat i místo sběru rostliny (např. Citron, Citrus limon, Itálie).

Jak poznáme kvalitní éterický olej – rady při nákupu

  1. Datum spotřeby je také uvedeno na etiketě.
  2. Možnost si olej vyzkoušet – viskozitu (citrusy budou podobné jako voda, santal, benzoe budou husté) a vůni !!!
  3. Cena. Posuďte cenu- mezi nejlevnější oleje patří citrusy, dražší je geránium, levandule, nejdražší bude růže, jasmín, meduňka. Stojí-li všechny stejně, zcela jistě nenakupujete čisté přírodní oleje.
  4. Některé vzácné oleje jako je růže, santal se pro jejich cenovou dostupnost prodávají již ředěné, např. v jojobovém oleji.

Text: Jana Fridrichová