Barvení vlasů doma ano či ne?

Barvit se doma sama není absolutně žádný problém. Důležité je ale zachovat určitá pravidla, kterými se musíte při barvení vždycky řídit. Barvení doma není ideální vždy a vy se musíte naučit vyhledat pomoc kadeřníka, když to vaše vlasy budou potřebovat. Jsou to předevš


Barvení vlasů doma ano či ne?Barvit se doma sama není absolutně žádný problém. Důležité je ale zachovat určitá pravidla, kterými se musíte při barvení vždycky řídit.

Barvení doma není ideální vždy a vy se musíte naučit vyhledat pomoc kadeřníka, když to vaše vlasy budou potřebovat. Jsou to především případy, kdy chcete vlasy zesvětlovat o dva a výše odstínů. Je to náročná procedura, se kterou byste v domácím prostředí mohla být zklamaná. Stejně tak, pokud máte vlasy světlé a chcete přejít na opravdu tmavou barvu, je lepší se svěřit do rukou kadeřníka. Barva vám totiž nemusí na vlasy chytnout přesně v tom odstínu, jak je uvedeno na krabičce. Pokud jste vyznavačka melíru, nebo se na něj chystáte, je také nutné zajít k profesionálovi.

Nepatříte ani do jedné kategorie? Tak se směle pusťte do barvení doma.

Na co při domácím barvení nezapomenoutBarvení vlasů doma ano či ne?

Určitě barvu otestujte, a to zejména, máte li citlivou nebo na ekzémy trpící pokožku. Den předem bude stačit, aby se reakce objevila. Barvu nanášejte na loketní jamku, kde je kůže jemná.

Většina barev se nanáší na nemyté vlasy. Respektujte to a počkejte s barvením až na dobu, kdy budete mít vlasy více „špinavé“.  Kondicionéry i šampony totiž vlasovou strukturu vyhlazují a barva by do vlasu špatně pronikala. Výsledkem by byl méně sytý odstín a to určitě nechcete.

Abyste pak neměla pokožku samý flek, namastěte ji krémem těsně před barvením. Lehce pak skvrny od barvy setřete.

Při barvení začínejte nejprve dál od pokožky. Vlasy  těsně u hlavy totiž přijímaji barevné pigmenty mnohem snadněji, výsledkem by byly různé odstíny barvy.

Zdroj: extrakrasa.cz