Máte problém s dosažením orgasmu? Zde jsou možné důvody.

Máte problém s dosažením orgasmu? Zde jsou možné důvody.

Ženský orgasmus není samozřejmostí. Naopak, neustále se o něm diskutuje, ale pořád je zahalen do mnoha tajemství. A jen málokteré ženě se podaří jeho tajemství odhalit a orgasmu dosáhnout. Příčin, které vám brání dosáhnout až na vrchol, je mnoho. Dá se s tím něco udělat, nebo jste odsouzená k životu bez orgasmu?


Cesta k dosažení orgasmu je dlouhá a nevyzpytatelná a liší se ženu od ženy. Přemýšlíte nad tím, jestli jste zamkla dveře, nebo vám pod okny mňouká kočka? I zdánlivé maličkosti mohou vaši snahu o orgasmus překazit. Proč my, ženy, nemůžeme k vyvrcholení dojít tak snadno, jako muži?  

Překážka první: Vaše vědomí

Pokud při milování myslíte na to, co vás zítra čeká v práci, nebo na víkend s tchyní, rozhodně se orgasmu nedočkáte. Orgasmu totiž můžete dosáhnout jen tehdy, pokud jste v pohodě. Jste naštvaná? Pěkný sex vám náladu může zlepšit. Zažeňte mraky a přestaňte myslet na problémy. Nevypínejte však mozek úplně. Vnímejte partnera a to, co právě děláte. Užívejte se přítomnost s vaším partnerem, vychutnávejte si každý dotek a těšte se na to, co přijde. A pak přijde i orgasmus.

Překážka druhá: Příliš mnoho masturbace

Ráda si hrajete sama se sebou a zpestřujete si večery, kdy je váš partner v práci? Pak myslete na to, že nic se nemá přehánět! Čím častěji orgasmu dosahujete sama, tím obtížnější bude pro muže vás k němu dovézt, jelikož budete mít až příliš natrénováno. Pozor si dejte také na pomůcky. Pokud používáte hračky větších rozměrů, menší partnerovo nádobíčko by vás nemuselo uspokojit. Málo masturbace je ale taky na škodu. Musíte tak najít jakýsi optimální počet sebeuspokojení za týden. Liší se to ženu od ženy, průměrně však lékaři a psychologové doporučují tři onanie týdně.

Překážka třetí: Pilulky a prášky

Mnoho sexuologů je přesvědčeno o tom, že ženy užívající hormonální antikoncepci mají menší chuť na sex a vyvrcholení dosahují mnohem hůře. Také různé další medikamenty mohou oslabit váš sexuální apetýt a od vyvrcholení vás odvést. Léky proti alergiím dokonce mohou snižovat schopnost samolubrikace a činit tak sex nepříjemným.

Překážka čtvrtá: Muž neví, po čem toužíte

Pokud se muže zeptáte, zda ví, jak ženu dovést až k vyvrcholení, poví vám, že je třeba dráždit klitoris. Není to však tak úplně pravda. Některé ženy potřebují něco zcela jiného. Laskat bradavky nebo uši, či líbat stehna. Řekněte partnerovi, co se vám líbí, aby vás dráždil na správných místech a nesoustředil pozornost jen na vaši vaginu.

Překážka pátá: Příliš dlouho sedíte

Sedavé zaměstnání není dobré jen pro vaši páteř a zdraví, ale také škodí vašemu sexuálnímu životu. Při dlouhém sezení se totiž zkracuje pánevní svalstvo a tím se snižuje šance na vyvrcholení. Vždycky si tak najdete čas na vstaní od stolu a protažení. A doma šup na žíněnku a udělejte pár mostů, nebo dřepů.

Překážka šestá: Vysoké podpatky

Boty na podpatcích jsou sice sexy a zvyšují šance na svedení partnera, vaše šance k dosažení orgasmu ale naopak snižují. Chůze na podpatcích způsobuje, že psoas (sval, který spojuje svaly a nervy vedoucí do pánevního dna, genitálií a příbuzných orgánů) ztuhne a tak není schopen přenášet vzrušení nezbytná
k orgasmu.

Překážka sedmá: Při sexu nevydáváte žádné zvuky

O tom, že si právě užíváte sex nemusí vědět celé sídliště, ale tichá myška také být nemusíte. Zvuky při sexu vám na cestě při orgasmu totiž mohou velmi pomoci. Vzdychání navíc orgasmus prodlužuje a zesiluje.   A co vy? Dokážete si sex vždycky maximálně užít a dožít až na konec cesty, nebo s dosažením orgasmu máte problém?  

 

 

 

 

zdroj: Romi
foto: pixabay.com