Vaše vlasy nemusí v zimě trpět. Napumpujte je vitaminy!

V zimních měsících jsou vlasy nejvíce namáhané. V období klimatických změn musí odolávat hned několika nebezpečím najednou - větru, mrazu a vlhku. Také strava, jejíž složení se v zimních měsících mění, hraje ve kvalitě vlasů významnou roli. V zimě jsou ochuzeny o


Vaše vlasy nemusí v zimě trpět. Napumpujte je vitaminy!V zimních měsících jsou vlasy nejvíce namáhané. V období klimatických změn musí odolávat hned několika nebezpečím najednou - větru, mrazu a vlhku. Také strava, jejíž složení se v zimních měsících mění, hraje ve kvalitě vlasů významnou roli. V zimě jsou ochuzeny o řadu vitaminů, které jim navracejí kondici. Dopřejte svým vlasům proto zvýšenou péči.

Čtěte také: Rady a tipy jak na zářivě lesklé vlasy

Vitamíny, základ úspěchu

Aby vaše kštice vypadala zdravě, potřebuje spoustu vitamínů, minerálů, aminokyselin a dalších látek.

Čím více „béčka, tím více zdraví

Vitamíny B-komplexu pomáhají předcházet vypadávání vlasů, také vlasy chrání před UV zářením a před lupy. „Béčko“ vás ochrání také před nadměrným maštěním vlasů.

Silná trojka

Vlasy se také neobejdou bez vitaminů A, C a E. „Áčko“ má podobné účinky jako vitaminy skupiny B. Totiž přispívají k redukci nadměrné činnosti mazových žláz. Vitamin C je jedním z nejsilnějších antioxidantů, který pomáhá udržovat vlasy zdravé. Vitamin E pak vlasů dodá hebkost, jemnost a zdravý vzhled.

Další látky pro podporu krásy vlasů

Vlasům prospívá i tzv. Inositol, který podporuje vlasové folikuly. Neobejdou se ani bez kyseliny pantotenové, která působí preventivně proti vypadávání vlasů a kyseliny listové, jejíž nedostatek může způsobit šedivění. Neméně důležitými složkami jsou biotin a niacin. Jedná se o látky, které zlepšují prokrvení pokožky a celkově vlasy oživují. Pokud potřebujete urychlit růst vlasů, určitě zaostřete na mangan. Nezapomínejte ani na železo, jehož nedostatek způsobuje lámavost vlasů a jejich vypadávání.  Do jídelníčku zařaďte také měď. Ta totiž ovlivňuje pigmentaci vlasů a tvorbu kolagenu. Vlasy zaručeně posílí zinek. Krom toho také zabrání jejich přesušení a následnému lámání. Skvělými pomocníky jsou také jód a vápník, které oživují suché vlasy a celkově jim dodávají zdraví. Vlasy také potřebují tzv. lipidy, které jsou obsažené v různých olejích a tucích. Bez nich by byly suché a lámavé.

Vaše vlasy nemusí v zimě trpět. Napumpujte je vitaminy!

Čtěte také: Čokoládou proti celulitidě

Nebojte se pomoct stravě!

Samozřejmě je optimální tyto složky doplňovat běžnou stravou. Ne vždy je ale v zimě k sehnání vše, co potřebné živiny obsahuje. Proto si můžeme vypomoci doplňky stravy, kde je ukryto optimální množství aktivních látek pro správnou výživu, dobré prokrvení pokožky hlavy, regeneraci, aktivaci vlasových folikulů a tím pádem i růst nových vlasů. Vyzkoušet můžete například regenerační řadu Nutricap (Nutrisante), která je spojením šamponu (179 Kč), balzámu na vlasy (199 Kč) a tabletek (599 Kč).

Text: Jana Tobrmanová