Recenze: Seriál Bones/Sběratelé kostí

Tím začíná hluboké přátelství dvou velice povahově odlišných spolupracovníků, které spojuje cit pro spravedlnost a plná oddanost práci v nelehkém boji se zločinem, vzájemný obdiv pro schopnosti toho druhého a možná i počínající láska. Čtěte také: Recenze: Bad Teacher


Tím začíná hluboké přátelství dvou velice povahově odlišných spolupracovníků, které spojuje cit pro spravedlnost a plná oddanost práci v nelehkém boji se zločinem, vzájemný obdiv pro schopnosti toho druhého a možná i počínající láska.

Recenze: Seriál Bones/Sběratelé kostí

Čtěte také: Recenze: Bad Teacher/ Zkažená úča, komedie USA 2011

Sběratelé kostí - 1. sezóna od 5. 10. 2011 na DVD.

Sběratelé kostí se zpočátku tváří jako další z mnoha kriminálních seriálů, např. CSI, NCIS, Cold Case a další. Booth je jen další agent FBI, Dr. Brennan mi nebyla nijak zvlášť sympatická a to platilo i o ostatních členech týmu. Případy na sobě zcela nezávislé ale byly zajímavé, a tak jsem seriál sledovala dál. Někdy v půlce první sezóny, když už jste si na postavy zvykli, ale nastane něco, co Sběratele kostí posouvá o žebříček výš. Totiž - někdo z tvůrců si dal velikou práci s psychologií postav. Jednotlivé epizody začínají být díky tomu propojené a nové a nové případy vás k postavám a jejich pomalému, postupnému a zcela přirozenému vývoji přibližují. Nikdo z herců není doopravdy „pan herec“, ale všichni do svých rolí zapadají docela dobře, a tak si jejich poněkud prkenné herectví můžete vyložit i tak, že prostě hrají vědce, kteří nejsou sociálně moc zběhlí a jsou od přírody trochu jiní.

 

Recenze: Seriál Bones/Sběratelé kostí

Jednotlivé postavy

„Bones“ je roztomile neschopná řídit se citem, má ve zvyku brát vše doslovně, čímž vzniká spousta vtipných situací. Booth je věřící, intuitivní a s ateisticky a empiricky založenou Temprence vedou spoustu diskuzí na toto téma. Jack Hodgins za vším vidí spiknutí a rád a často se věnuje konspiračním teoriím.Angela je umělkyně jako vyšitá a svojí přítomností otrlým vědcům obrušuje hrany. A Zack je veliké dítě, absolutně ztracený ve vztazích a na všechno by chtěl podrobný návod.

Čtěte také: Recenze: Friends With Benefits/ Kamarád taky rád

Jako tým se ale skvěle doplňují. Každá postava má propracované pozadí a historii, a tak se v průběhu seriálu je stále na co těšit. Úspěšnost seriálu dokazuje i fakt, že se letos dočkáme již sedmé série. Já osobně můžu dodat, že Bones je jeden z mála seriálů, který sleduji stále ráda a u něhož nemám pocit úpadku, jako u mnoha jiných, které se dočkaly takového množství sezón. A rozhodně stojí za to si jej pustit v originálním znění.

Zajímavosti okolo seriálu Bones:

Scénáristé sbírají příběhy bizarních smrtí, které se opravdu staly.

Emily - nosí pouze oblečení z přírodních látek. Byla závislá na čokoládě. Nyní si dává cukr jen jednou týdně. Je vegan.

Kathy Reichsová - autorka knih o Temperance Brennanové - není každodenní součástí týmu - není běžně přítomná při natáčení ani při psaní scénářů, ale v případě medicínských záležitostí ji scénáristé telefonicky kontaktují a konzultují s ní scény, které chtějí do scénáře dostat.

Prostřední jméno Angely Montenegrové (Michaela Conlin) je Pearly Gates, což je jméno kytary člena ZZ Top Billyho Gibbonse, který hraje v některých dílech Angelina otce.

Eric Millegan, který hraje Zacka a nejmladšího člena týmu, je ve skutečnosti starší než Emily Deschanel, Michaela Conlin a T. J. Thyne.

Recenze: Seriál Bones/Sběratelé kostí

Bones se odehrává ve Washingtonu, ale točí se v Los Angeles, a tak je největší výzvou pro štáb, aby se v záběru neobjevily palmy nebo jakékoliv jiné znaky typické pro jižní Kalifornii.

TV seriál, USA 2005

krimi, drama, komedie

Tvůrce: Hart Hanson

Hrají: Emily Deschanel (Dr. Temperance „Bones“ Brennan), David Boreanaz (Special Agent Seeley Booth), Michaela Conlin (Angela Montenegro), T. J. Thyne (Dr. Jack Hodgins), Eric Millegan (Zack Addy), Tamara Taylor (Dr. Camille Saroyan), John Francis Daley (Dr. Lance Sweets)

Text a foto: DeD