Přestaňte shazovat kila na poslední chvíli!

Vyrážíte s novým partnerem k moři? Chcete zářit na pláži? Okamžitě vás napadá: musím shodit, kilo, dvě, tři. Rychle, zbývá posledních pár týdnů. V tu chvíli se zastavte a chvíli přemýšlejte. Jakou partnerku chce váš přítel? Jistě, chce se vámi blýsknout před


Vyrážíte s novým partnerem k moři? Chcete zářit na pláži? Okamžitě vás napadá: musím shodit, kilo, dvě, tři. Rychle, zbývá posledních pár týdnů. V tu chvíli se zastavte a chvíli přemýšlejte. Jakou partnerku chce váš přítel? Jistě, chce se vámi blýsknout před světem, ale taky chce fajn parťačku, se kterou stráví dva nezapomenutelné týdny. Může mu je dát holka, která neustále přemýšlí, jestli si ještě dopřát müsli tyčinku, když už měla jednu zmrzlinu a raději jde spát v devět večer, protože hlady nemůže vydržet? Nemluvě o tom, jak se bude cítit její netrénované tělo po nárazovém posilování. Váš partner si vás koneckonců vybral pro to, jaká jste.

A že žádného milého zrovna nemáte? Vězte, že ne každému se líbí hubená holka, kterou si ze zadu může splést se svým kamarádem. Holky krev a mléko budou vždycky mít své příznivce. Jen se musí umět prodat, tedy nenechat se převálcovat dnešním kultem štíhlosti. Nedostatek sebevědomí vám ohne ramena a schová vaše výhody. Jak říkaly naše babičky: vystrč hrudník, zastrč pudník (břicho). Hlavu vzhůru, je léto a svět je váš!

Pokud už se rozhodnete hubnout, vězte, že odborníci považují za zdravý úbytek váhy cca 0,5 kg týdně. Pokud jste měla na začátku hubnutí větší nadváhu, lze připustit i kilo týdně. Zásadní ale je, jak jste svá kila shodila. Pokud rozumnou úpravou jídelníčku a cvičením, pak je vše v pořádku, pokud nějakou „zaručenou a zázračnou“ dietou, pak se vám ztracená kila rychle vrátí. Je-li váš BMI (tzv. Body Mass Index, spočítat si jej můžete například na (www.vypocet.cz/bmi) vyšší než 30, nepouštějte se do hubnutí sama a raději vyhledejte odborníka.

 

Text: mž