Dáme si dovolenou?

Dáme si dovolenou?


Spolu - jen když chtějí oba

Pro partnerský vztah je samozřejmě lepší, když dva lidé tráví dovolenou spolu. Jenže to musí chtít oba. Když jen velmi obtížně hledají společnou náplň pro chvíle volna, případně v příliš uzavřeném soužití trpí ponorkovou nemocí, je lepší, když se domluví na dovolené, kterou stráví každý podle svých představ. Nelze však považovat za ideální, že on pojede se svou milenkou na horskou chalupu a ona si najde povyražení v Egyptě.

 

Jak si užít dovolenou ve dvou

Domluvte se s partnerem, kde a jak chcete trávit dovolenou. Pokud se rozhodnete pro společně prožité dny odpočinku, zapomeňte na všechna „příkoří“, kterých se na vás váš partner kdy dopustil. Pamatujte, že špinavé prádlo se má prát doma, ne ho s sebou tahat na Seychely.

Na dovolenou se připravujte s dostatečným předstihem, ať se vyhnete tragickým následkům cestovní horečky. Rozhovor na letišti, který začíná otázkou: „Tys mi nevzala pas?“, rozhodně ke klidu příštích dnů nepřispěje.

Nespoléhejte se pouze na vtip a šarm svého protějšku. Do kufru si raději přibalte karty, oddechovou četbu
a třeba Člověče, nezlob se…

Nešetřete na nepravém místě a o dovolené si dopřejte rekreaci s plnou penzí. Cizí kuchyně okoření vaše společné chvíle a zažene hádky typu: „To jsem nemusela jezdit na Kanáry, když mám místo oběda kafe
jako v práci.“

Zapomeňte na to, že jste řídící pracovník. Váš partner má právo rozhodnout se, zda si k večeři objedná exoticky znějící pokrm „Dary Neptuna“ či tajemstvím vonící „Překvapení Jidáše“.

Bavte se tak, aby váš partner neměl pocit, že je Ostrouhánek. Pro svalnatého plavčíka na pláži je mrkání na každou turistku byznysem. Myslet si, že právě teď jste konečně potkala někoho, kdo vás ocení, by bylo pošetilé.

 

 

 

Text: (mk)