Zázračná trojkombinace na astma, artritidu i cholesterol

A co teprve jejich kombinace! Dr. Emilio Steffani, odborník na výživu z Říma, se výzkumem účinků kombinace medu, česneku a octa zabývá už léta a ve svých publikacích představuje udivující výsledky. "Roky vědeckého výzkumu odborníků dokázaly nade vší pochybnost, že česne


A co teprve jejich kombinace! Dr. Emilio Steffani, odborník na výživu z Říma, se výzkumem účinků kombinace medu, česneku a octa zabývá už léta a ve svých publikacích představuje udivující výsledky. "Roky vědeckého výzkumu odborníků dokázaly nade vší pochybnost, že česnek, ocet a med je kouzelná přírodní směs," říká. A na co všechno ji doporučuje?

 

Astma – dva stroužky česneku uvařte v trošce vody do měkka, rozmixujte a přidejte lžičku jablečného octa a lžičku medu. Užívejte každé ráno nalačno.

Vysoký tlak – uvařte silný vývar ze 16 stroužků česneku, přidejte dvě lžíce medu a dvě lžíce octa. Užívejte po dvou lžičkách třikrát denně.

Vysoký cholesterol – účinky česneku na snížení „špatného“ cholesterolu jsou prokázané. Kdo s ním má potíže, měl by česnek konzumovat pravidelně a když si dá tučnější pokrm, česnek by v něm neměl chybět. Nebo zkuste tři lžičky medu, stroužek rozetřeného česneku a dvě lžíce octa rozmixovat do studeného nápoje, který si dáte každé ráno před snídaní.

Artritida – stroužky ze dvou paliček česneku namočte na 5 minut do horkého octa. Pak je v něm rozmačkejte na kaši a přimíchejte lžičku medu. Kaši naneste na měkký hadřík, svažte ji v něm do uzlu a tím potírejte nejméně jednou denně bolestivé klouby a úpony. Před spaním si dejte sklenici horké vody s rozmixovaným stroužkem česneku, lžičkou octa a lžičkou medu.

 

Víra hory přenáší, a tak mnoho zaručených přírodních medicín funguje alespoň jako dobré placebo. Česneková silice ovšem léčebné účinky skutečně má a kombinace s medem a octem je bezpochyby umocňuje. Dodejme, že je vždy míněn ocet jablečný – pokud ho nemáte, můžete do skleničky našeho běžně dostupného octa nastrouhat jedno větší kyselejší jablko a nechat ho v něm čtrnáct dní uležet.

Text: Gabriela Koulová