Milenka není potvora

Můžeme se neustále vracet k maloměšťáckému modelu takzvaně dokonalého manželství Mařenky z Prodané nevěsty, v němž „věěěěrni zůstaneme sobě“, jenže praxe hovoří docela jinak. Muži se vydávají na zálety co svět světem stojí. Proč? Jsou prostě tak ustrojení. Dok


Můžeme se neustále vracet k maloměšťáckému modelu takzvaně dokonalého manželství Mařenky z Prodané nevěsty, v němž „věěěěrni zůstaneme sobě“, jenže praxe hovoří docela jinak. Muži se vydávají na zálety co svět světem stojí. Proč? Jsou prostě tak ustrojení. Dokonce ti „správní“ chlapi umí vytvořit výborný domov pro manželku a děti, kde nikdo nestrádá nedostatkem lásky ani peněz na činži – a sem tam si zajdou za milenkou. I ta bývá pro takové muže do jisté míry stálicí – tedy dokud to ji samotnou nepřestane bavit.

Jak si užít statut milenky? Musíte být pro něj vnitřně nastavená a vědět, co čekat a co nečekat.

  1. Očekávejte a jemným nátlakem vyžadujte lichotky a drobnou pozornost – květiny, lahev šampaňského, kamínek z pláže, milá slova o tom, jak vám to dnes sluší, jak máte krásně upravené vlasy, jak se mu po vás stýskalo. Ať vám muž naděluje právě to, na co doma dávno zapomněl – i proto za vámi chodí, že to dokážete ocenit.
  2. Buďte trpělivou posluchačkou, ale nenechte se zatáhnout do přemýšlení o tom, jak jeho problémy vyřešit. Chce se s nimi pouze svěřit sdílné duši, která si to ponechá pro sebe, tak mu to dopřejte. A vyprávějte mu také o svém životě, aniž byste očekávala nějakou zásadní pomoc. Stačí, když vás pozorně vyslechne a třeba vysloví dobrý názor.
  3. Užívejte si sex bez ostychu tak, jak se vám to oběma líbí. Rutinní akt před usnutím k mileneckému vztahu opravdu nepatří. Pokud by se tak milenec choval, pusťte ho k vodě, chodí se k vám vyspat a ne potěšit sebe i vás.
  4. Jistě budete chvíli intenzivně zamilovaná – jinak byste si přece právě tohoto muže nepustila tak blízko k tělu. Ten stav zatmění mozku ale trvá jen chvíli, snažte se ho co nejrychleji proměnit v rozverné, přívětivé a upřímné přátelství. Právě taková milenka je pak pro muže nepostradatelná a on se jí s radostí věnuje třeba celé dlouhé roky.
  5. Smiřte se s víkendy s přáteli, s většinou osamělých nocí. Ty vzácné chvíle, kdy najdete společný čas pro sebe, si o to víc užívejte. A nikdy nedopusťte, aby se choval žárlivě – on má rodinu, vy máte právo hledat si trvalého skutečného partnera. Jistě mu o tom nebudete vyprávět, ani odpovídat na dotazy, jestli už jste si někoho našla. Do toho mu prostě nic není. Až se rozhodnete, že chcete být někomu věrnou družkou, váš milenec se to od vás doví.
  6. Nikdy nečekejte, že kvůli vám opustí rodinu. Jakékoliv hovory na toto téma jsou zakázané. Pokud by snad sám o tom chtěl mluvit, odmítněte a sdělte mu, že jestli se chce rozvést, je to jen a jen jeho věc a vás ať do toho netahá. Ženy, které se snaží odloudit jiné ženě manžela a dětem tátu, nejsou milenky, ale potvory. A to vy přece nejste.

foto : pixmac.cz