Proč jsou kondomy tak zajímavé?

Proč jsou kondomy tak zajímavé?

V dnešní době každý z nás považuje kondom za běžnou věc, která umožňuje provozovat bezpečný sex. Jeho cesta ale byla posetá trním. Od svého vzniku ve Starověkém Egyptě ušel dlouhou cestu. Jak kondom dříve vypadal a jak vypadá dnes? Kondom je jednou z nejčastějších


V dnešní době každý z nás považuje kondom za běžnou věc, která umožňuje provozovat bezpečný sex. Jeho cesta ale byla posetá trním. Od svého vzniku ve Starověkém Egyptě ušel dlouhou cestu. Jak kondom dříve vypadal a jak vypadá dnes? 80a5503111a015c34e2a329ad3560e2a Kondom je jednou z nejčastějších forem ochrany. Po celém světě se ročně použije přibližně devět miliard kusů kondomů. Často bývá spojován s horším sexuálním prožitkem. Je kondom opravdu jen nutné zlo, nebo vám naopak pomůže oživit sex?

Plátno, střeva a pak guma

První zmínky o kondomu sahají do Starého Egypta, období zhruba 1350 let před naším letopočtem. Prvním důkazem o jeho používání je pak francouzská oblast Grotte de Combarelles, kde byly nalezeny první jeskynní kresby s touto tématikou. Dnešní podobu kondom dostal v 16. století, kdy se stal ochranou proti syfilisu. Tehdy kondom byl kožené pouzdro z lněného plátna, které bylo napuštěno olejem, anorganickou solí a léky, které chránily před chorobami. Kapsa navíc měla šňůrku, kterou se připevňovala na penis. Kondom se dal prát a používat opakovaně. V 17. století se kondomy zhotovovaly z ovčích střívek, elastický gumový kondom se poprvé objevil v roce 1844. První latexová ochrana pak vznikla v roce 1880.

Kondom jako noční můra?

Ve společnosti přetrvává tvrzení, že sex s kondomem je mnohem horší, než bez něj. Opak je však pravdou! Díky kondomu váš sex může být delší a intenzivnější! Navíc je jich v dnešní době k dispozici nepřeberné množství a experimentování s kondomy různých tvarů, barev a povrchů je zábavná a sexy hra.

Klasika nebo anatomie?

V Evropě jsou k dostání dva typy kondomů, klasický a anatomický. Klasický, válcovitý, je měřen napříč na nejužším místě. Naproti tomu anatomický se měří na nejširším místě a je pohodlnější. Standardní kondomy jsou hladké, lubrikované silikonovým olejem.

Vychytávky pro fajnšmekry

Krom klasiky jsou k dostání tenčí i zesílené verze kondomů, nebo si můžete vybrat kondom s vroubky či výstupky pro dráždění vagíny a zvýšení sexuální prožitku. Naopak můžete zvolit i kondom, který obsahuje znecitlivující látky a prodlužuje délku styku. A pokud by vám nestačila průhledná či bílá klasika, je tu nepřeberného množství barev. V případě, že vám guma nevoní, nezoufejte, pro vás jsou tady kondomy ochucené či aromatizované.

Speciality pro vegany a sprejery

Dnešní kondomová nabídka dokonce poskytuje i ochranu pro vegany. Tyto kondomy neobsahují žádné živočišné složky, které se používají pro běžnou výrobu kondomů, například kasein (protein z kravského mléka) je nahrazován kakaovým práškem. Raritou posledních let byly také kondomy ve spreji, které se objevily v Německu. Při těchto kondomech sex musel být opravdu rychlý, ochrana trvala po dobu pouhých tří minut.   A co vy? Experimentujete s různými typy kondomů, nebo jste zastánkyní sexu bez gumy?