S melounem do přiléhavých šatů

Meloun není ovoce, ale zelenina. Na tom ale při této dietě příliš nezáleží, důležité je, že vám pomůže rychle se dostat do formy.   Udržujete si štíhlou postavu, ale přece se vám občas váha zhoupne o dvě tři kila nahoru. A jako na potvoru se zrovna chystáte na več


Meloun není ovoce, ale zelenina. Na tom ale při této dietě příliš nezáleží, důležité je, že vám pomůže rychle se dostat do formy.  

S melounem do přiléhavých šatů

Udržujete si štíhlou postavu, ale přece se vám občas váha zhoupne o dvě tři kila nahoru. A jako na potvoru se zrovna chystáte na večírek, kde se chcete předvést v těch úžasných šatech na tělo... Problém u štíhlých žen bývá, že jim je i nepatrný přírůstek váhy vidět nejvíc na bříšku. A to je v přiléhavých šatech malér! Využijte posledních letních dní, kdy si tělo žádá hodně tekutin a málo kalorií. Obojí vám zajistí melounová dieta. Nesmí se držet dlouho – to byste si rozhodila metabolismus, protože člověk potřebuje vyváženou stravu - tedy bílkoviny, škroby i nějaké ty tuky dohromady. Ale dva tři dny se na melounech dá vydržet a efekt bude přímo zázračný. Shodíte právě ta potřebná dvě kila..

O vitaminy a minerály nepřijdete

Melouny obsahují 90 procent vody – a po té se rozhodně nepřibírá, naopak vám odvede z těla škodliviny. Ve sto gramech dužiny je přitom jen 80 až 130 kJ energie (podle druhu melounu: víc jich mají žluté, však se jim také říká cukrové). Můžete si tedy ráno klidně koupit tříkilový meloun a celý den si na něm průběžně pochutnávat. Přitom se nemusíte bát, že při této radikální dietě pocítíte únavu. Melouny totiž obsahují velkou dávku minerálů (zinek, draslík, železo, vápník), které tělo dobře vstřebává. A také vitaminy – nejen céčko, ale i pro dobré oči a imunitu potřebný provitamin A.

Pestré melounové dny

Jezte během celého dne malé porce melounů – nejen červeného, ale pro zpestření ho prostřídejte nektarinkovou příchutí žlutých Galia, ananasovou chutí maličkých Cantaloupe nebo medovou zeleného Honeydew. Nezapomínejte, že byste neměla mít pocit hladu, takže je třeba mít další porci po ruce po dvou až třech hodinách. Melounové dny nemusí být fádní, stačí se trochu zamyslet a přidat třeba pár kousků kiwi, ananasu a malin a umíchat si ovocný salát, rozmixovat červenou dužinu se dvěma lžícemi nízkokalorického jogurtu a trochou citronové šťávy na osvěžující koktejl nebo žlutou s hrstí máty a pár kapkami balzamikového octa na pikantní studenou polévku. Je meloun je sice vodový až až, ale pokud chcete účinně zhubnout, chce to k němu vypít ještě aspoň dva litry vody denně. Smiřte se s tím, že budete často chodit čurat – to je ovšem jedině dobře, protože tím tělo vyplaví kdejakou usazeninu. A aby bylo vaše bříško v šatech opravdu pěkné, dejte si pokud možno několikrát denně pětiminutovku posilovacích cviků na břišní svaly – i za ty tři dny diety se vám pěkně zpevní. A pak už bez obav vyrazte na party. (gk) Foto: www.pixmac.cz