Může něco zastavit Martina Chodúra?

,,Věřím, že výhra v Superstar byl pro mne jenom začátek hudebního snu, který teď žiji a moc si ho vážím. Můj sen je zpívat ráno, v poledne i večer, ale hlavně chci zpívat pro co nejvíc lidí,“ říká Martin na svém webu. A zatím se mu sen plní. Vydal své první cédéčko


,,Věřím, že výhra v Superstar byl pro mne jenom začátek hudebního snu, který teď žiji a moc si ho vážím. Můj sen je zpívat ráno, v poledne i večer, ale hlavně chci zpívat pro co nejvíc lidí,“ říká Martin na svém webu. A zatím se mu sen plní. Vydal své první cédéčko a během půl roku absolvoval na 150 vystoupení.

Může něco zastavit Martina Chodúra

Málokdo se divil, když tenhle stěží dvacetiletý kluk s nenápadnou vizáží a geniálním hlasem vyhrál první česko-slovenskou Superstar. Ne každý mu ale fandil. Vypadá jak starej mladej, je studenej jak psí čumák, neumí se hejbat, moc krásy taky nepobral… podobně ho ocejchovalo mnoho diváků a zlomilo nad ním hůl. To je jenom hvězdička, nad kterou se za chvíli zavře voda, mávli rukou, i když, pokud nebyli hluší, museli uznat, že hlas jeho rozsahu a barvy u nás v současné době nemá obdobu.

Bude zpívat se slavíky

A Martin si z toho nic nedělal. Dobře ví, že se nemůže zavděčit všem. Popadl svou životní šanci pěkně za pačesy a rozjel to s plnou parádou. Jeho autorské CD Let´s Celebrate, až na jeden kousek v angličtině, si vede velmi dobře na žebříčku hitparády a kritici před ním smekli klobouk. Rádia začínají hrát jeho písničky a ke společným vystoupením už ho přizvali Lucie Bílá i Karel Gott, který mu na konvi června debutové CD pokřtil. Martin je navíc tak všestranný zpěvák, že dokáže zvednout ze židlí návštěvníky jazzového klubu a zároveň vyvolat nadšený aplaus během koncertu s filharmoniky. Vedle zpěvu si tu sedne k pianu, tu začne preludovat na saxofon, jindy vezme do ruky kytaru nebo paličky od bicích.

Renesanční umělec?

„Jsem absolutně odhodlaný multiinstrumentalista a blázen do hudby, který potřebuje pomoct," říká o sobě Martin. Ano, už jede na plný plyn na všech frontách a svou renesanční muzikálností má šanci dobýt mezinárodní úspěchy. Jistě, je teprve na začátku, má na sobě co vylepšovat – především co se jevištní prezentace týká. Ale uvidíme za pár let, jak na sobě zapracuje. Zastavit by ho mohlo jen jediné – závist a nepřejícnost. (eh, foto KORZO) [clear] [gallery ids="10812,10813"]