Díky těmto tipům se vám chřipka a nachlazení vyhnou!

Díky těmto tipům se vám chřipka a nachlazení vyhnou!

Nevlídné počasí je bohužel po roční odmlce zase zpátky a s ním také čas, kdy nachlazení, virózy a chřipky útočí s železnou pravidelností. Pokud nemáte v plánu podzim proležet s opakovaným nastydnutím a chcete raději pouštět s dětmi draky ostošest, přečtěte si naše tipy, díky kterým se stane vaše imunita odolnější a jen tak něco ji nepoloží.


 

Zkuste to s úsměvem a optimisticky

Jasně, na světe by se dalo najít hromada věcí, které nejsou tak, jak by měly být, nebo jak jste si je v představách nalinkovala, ale na druhou stranu to ještě není důvod proklínat všechno i všechny. Místo toho se naučte brát život s nadhledem a věřte, že se nakonec všechno v dobré obrátí. A pokud to prozatím dobré není, tak vězte, že konec to dozajista ještě nebude :-). Zakomponujte do vašeho života smích, radost, pozitivní myšlenky a nadšení pro maličkosti. Možná se to nezdá, ale přesně takové vzorce chování a uvažování se naší mysli líbí a naše tělo je proto v harmonii. A imunita si prostě píská též!

 

Zajděte se prohřát do sauny a s milým vyrazte třeba do tanečních

Venku teploty pomalu padají k nule a to je přesně správný čas vyrazit relaxovat do sauny. Ať u vás zvítězí finská, solná, aromatická, nebo parní, vaše tělo se prohřeje, uvolní  a vám bude po náročném a chladném dni zase dobře. Navíc sauna je mocným spojencem v oblasti prevence proti bacilům. Pravidelný pohyb je nutnost číslo jedna, to víme všichni. Ale taky se shodneme na tom, že se nám už dvakrát nechce tuto formulku přetavit do reality. A co kdybyste místo sportování prostě začali trsat! Zapište se třeba do kurzu latino tanců a uvidíte, že si to s drahým na parketu báječně užijete a ještě protáhnete kostru. My v redakci do toho rozhodně jdeme :-)

 

Sex posiluje vztah, lásku ale i zdraví

Nevymlouvejte se, že váš zase kdoví proč pobolívá hlava a raději na to skočte jako tehdy, kdy vámi cloumala láska a vy se milovali jako puberťáci. Milý ztratí řeč, vy nasbíráte plusové body a vaše tělo se báječně prokrví, vaší myslí se prožene uragán orgasmu a imunita bude zase o krok napřed před nájezdem nenechavých virů, co moc rády propuknou ve virózu.

 

Uvařte si polévku

V létě se nám nechtělo postávat u plotny a vaření tak trochu přešlo na druhou kolej. Za to teď, na podzim, je zase skvělý čas na změnu. Uvařte sobě i dětem starou dobrou česnečku, gulášovku, rajskou, nebo dýňový krém, který ozdobíte opraženými krevetami, nebo dýňovými semínky. Dokonale vás zahřejí, zasytí, doplníte tekutiny a navíc si ještě pochutnáte.

 

Co dál?

Spěte déle, jedině tak bude váš organismus mít energii na to, aby se ubránil všem nástrahám a možným onemocněním. Umývejte si častěji ruce. V kanceláři používejte také antibakteriální gel, zvlášť ve chvíli, kdy je vaše kolegyně nastydlá. Mějte chodila v teple. Klidně si pod stolem v kanclu navlečte hřejivější ponožky. Nikdo to neuvidí a vám bude příjemně. Dopřejte si čaj z čerstvého zázvoru, oloupejte si mandarinku, upečte dětem báječný štrůdl a celkově si užívejte sezónních potravin.