Rýma a kašel – jak urychlit léčbu

Rýma a kašel – jak urychlit léčbu

  Zdravotní nepříjemnosti, jako je rýma a kašel, jsou typické pro zimní měsíce, kdy se jim nevyhne většina z nás. Je velký rozdíl mezi chřipkou a nachlazením, s nímž se ještě dá fungovat. Zatímco chřipka nás z postele nepustí klidně 3 týdny, s rýmou a kašlem ch


  Zdravotní nepříjemnosti, jako je rýma a kašel, jsou typické pro zimní měsíce, kdy se jim nevyhne většina z nás. Je velký rozdíl mezi chřipkou a nachlazením, s nímž se ještě dá fungovat. Zatímco chřipka nás z postele nepustí klidně 3 týdny, s rýmou a kašlem chodíme do práce a hledáme prostředky, které zmírní naše potíže.

Přírodní léčba nachlazení

Ideální je, když se člověk necítí dobře, zůstat doma nebo aspoň v klidu a v teple. Dostatek tekutin zajistí vyplavování škodlivin z těla. Teplé čaje s medem a citronem, zázvorový čaj, bylinkový proti nachlazení udělají dobře každému. Hleny a ucpaný nos se uvolňují při inhalaci, teplé páry působí blahodárně. Do horké vody lze přisypat třeba mořskou sůl nebo kapku éterického oleje (levandule, tymián) a s ručníkem přes hlavu vdechovat páry. Při viróze je důležitá také dieta, lehčí strava s dostatkem vitamínů a minerálů.

Pro co zajít do lékárny

Rýma a kašel jsou nepříjemné. Pokud je ale nedoprovází horečka, většinou se rozhodneme chodit dál do práce. Abychom mohli normálně fungovat, sáhneme většinou po přípravcích z lékárny, které potíže zmírní. Nabídka je široká, od různých pastilek přes kapky do nosu, čaje až po sirupy. Některé přípravky jsou na přírodní bázi, z bylinek, mořské soli ap. a k organismu šetrnější. Po požití či aplikaci se potíže zmírní a člověk se může účastnit porady nebo jednání s klientem. Každý by si měl ale rozmyslet, jestli by se jednání nedalo odložit, aby neohrožoval zdraví druhých.

 Jak předcházet nachlazení a virózám

Posilováním imunity můžeme nepříjemnostem s rýmou a kašlem předcházet. Stačí se ráno chvilku sprchovat vlažnou až studenou vodou, zdravě se stravovat, přidávat si do jídla superpotraviny (semínka, bobule, zeleninu, některé z nich jsou u nás běžné, jiné pocházejí z exotických míst). Důležitý je častý pohyb venku na čerstvém vzduchu. Také předcházení stresu má vliv na lepší imunitu. Když je člověk v pohodě, jen tak lehce se nenakazí.