3 x tropický ráj na vlně Karibiku

3 x tropický ráj na vlně Karibiku

Dejte kopačky evropské zimě a naštrádujte si to  směr exotika. Pokud vás odjakživa láká a vábí Karibik, tak na nic nečekejte a vyrazte ho objevit v celé své kráse. A vězte, že jakmile ho poznáte na vlastní kůži, tak se tam budete chtít vracet. Tady se "dveře" totiž netrhno


Dejte kopačky evropské zimě a naštrádujte si to  směr exotika. Pokud vás odjakživa láká a vábí Karibik, tak na nic nečekejte a vyrazte ho objevit v celé své kráse. A vězte, že jakmile ho poznáte na vlastní kůži, tak se tam budete chtít vracet. Tady se "dveře" totiž netrhnou.

Kuba: Neokoukaná atmosféra, taneční a ty doutníky

Na tomto karibském ostrově se prostě tančí ostošest. Bílý rum teče proudem, doutníky jdou na dračku a především kouzelné hlavní město Havana láká na tamní koloniální architekturu. Její stará část je dokonce zapsaná v UNESCO a koukat na ni je opravdu pecka. Turisté si mimo jiné zamilovali místní delfinárium, skvostné ostrovy Cayo Largo a Cayo Santa Maria a národní park Viňales. Tak na nic nečekejte a prožijte dovolenou pod kokosovými palmami s doutníkem v ruce, kde se naučíte tanečním krokům svádivé rumby.

Bahamy: Ach, ten Atlantis

Bahamské ostrovy najdete mezi Kubou a Floridou, a i když až tak úplně nepatří do Karibiku, tak rozhodně mají něco do sebe. Romantici tělem i duší nesmí minout božský Harbour Island, který se může pochlubit nevšedně růžově zbarveným pískem. Kouknout pod mořskou hladinu se vám zase vyplatí na ostrůvku Exuma a štěstěnu polechtejte v kasinech ve městě Nassau. Zapomenout nesmíme ani na báječný hotel Atlantis. Určitě znáte jeho věrnou kopii v Dubaji.

Jamajka: Miss Karibiku

Tato půvabné ostrovní kráska sídlí na Velkých Antilách, reggea tu zní na každém kroku a čerstvě upražená káva odrůdy Blue Mountains voní na sto honů. Objevte přírodní bohatství uryté pod mořskou hladinou v karibských vodách a šnorchlujte u korálového útesu Airport Reef. A co ještě nesmíte minout? Rozhodně kaskádovité vodopády na řece Dunn. pixabay.com