Těmto zlodějům životní energie se vyhněte jednou provždy!

Těmto zlodějům životní energie se vyhněte jednou provždy!

Máte deprese, nic se vám nedaří, bolí vás duše a všechno kolem vidíte v černých barvách? Možná je na čase udělat revizi vašich známostí a celkově lidí ve vašem přímém okolí, se kterými trávíte váš drahocenný čas. „Byla jsem permanentně bez peněz, účty jse


Máte deprese, nic se vám nedaří, bolí vás duše a všechno kolem vidíte v černých barvách? Možná je na čase udělat revizi vašich známostí a celkově lidí ve vašem přímém okolí, se kterými trávíte váš drahocenný čas.

„Byla jsem permanentně bez peněz, účty jsem zaplácela půjčkami, hádala se s mužským až jsem se nakonec rozvedla stejně jako moje kamarádky. Myslela jsem si, že jsme měly jenom stejný osud, ale jakmile vůdkyně naší party rozvedla i poslední z našeho hloučku, měla jsem dost a otevřela oči. Dostala jsem rozum a s Petrem jsme zase spolu. Kamarádi nás ovlivňují víc, než jsme si ochotni namluvit. A to rozhodně není vždycky dobře,“ vysvětluje zcela ponaučeně Naďa.

Ti, co vědí všechno nejlíp

Sedí doma na zadku, všemu novému i změnám se vyhýbají, svět znají ze zpráv z televizi a mají tu drzost vám mluvit do života. To byste měli dělat takhle, na tamto se vykašlat a aby toho nebylo málo, tak absolutně nic nemá smysl. Jediné, co nemá skutečně smysl, je stýkat se spolu s nimi. Uvidíte, že vám bude bez těchto mluvků parádně.

Malíři černoty a skepse

Namluví vám, že zítra slunce nevyjde, že všechno dopadne neslavně a že není vhodné ani vycházet ven, protože by vás mohlo přece jenom porazit auto. Vězí nejenom za vaší špatnou náladou, ale navíc vám berou kromě elánu i životní radost a navíc vám na bedra naloží permanentní strach a obavy o tom, jak tento den vůbec skončí. A to je pochopitelně špatně.

Ten, kdo žárlí a hysterčí ostošest

Bude vás pronásledovat na každém kroku, šmírovat vaše kroky i hrabat se vám v mobilu a z komára bude dělat pořád velblouda. Když se zpozdíte a nezvednete telefon, vás smartphone ožije náporem vyčítajících textovek, dokud vás dotyčný nevyprovokuje k odezvě. S takovým člověkem nejde dost dobře spokojeně žít. Tak to pro klid v duši raději ani nezkoušejte.

Zoufalý smolař

Lepí se mu smůla na paty, chová se nezodpovědně a jeho chování je maximálně neuvážené. Když vám vtrhne do života, tak pak v takovém rozsahu, že už neuslyšíte nic jiného, než hromadu smolných "chvalozpěvů".

Co se hodí vědět?

Buďte sami sebou. Nic druhé nenaštve tak jako vaše spokojenost a úsměv na rtech. Naučte se optimismu. Nepomlouvejte. Nehodnoťte a žijte podle svého.