Království úspěšných mainek a Libora Šuly

Království úspěšných mainek a Libora Šuly

Víte, kde kralují mainské mývalí kočky? Ve světě úspěšného chovatele Libora Šuly. Ponořte se do jeho příběhu
a načerpejte inspiraci od profesionála, který má doma díky své péči šťastné kočky s nejlepšími výstavními tituly.


 

Libora Šulu možná znáte jako světového kadeřníka. Ale jen málokdo ví, že jeho celoživotní láskou a vášní jsou mainské mývalí kočky. Liborova stanice Caramellocoon se specializuje na liniový chov mainských mývalích koček, které získávají tituly po celém světě. Na své začátky vzpomíná s úsměvem na tváři. „Když jsem začal sbírat první poháry, byl jsem na nich trochu závislý. Dnes si asi nejvíce vážím ocenění BOB, což je ocenění, kdy mé kočky vyhrály absolutně celou výstavu. Takový pohár je pro mě nejvyšším oceněním a je jedno, jestli jsem ho získal v Pardubicích, Karlových Varech nebo v Miláně.“

Výstava si žádá 100 % přípravu

„Když jsem přesvědčený, že se něco povede, zapojím do toho srdce a jdu si za svým,“ prozradil Libor Šula své motto, kterým se řídí. Na výstavy jezdí jedině s dokonale připravenou kočkou, která je konkurenceschopná. Vyhrávají jen nádherně upravená zvířata ve fantastické kondici.

Libor ví, o čem mluví a všechno, co pro kočky dělá, vychází z mnoha let zkušeností. „Nejsem patetický, ale umím si říci, v čem jsem dobrý, v čem naopak pokulhávám nebo v čem jsem nejlepší. Když o sobě bude člověk neustále pochybovat, tak tomu časem sám uvěří, a to se mi nelíbí,“ říká Libor a dodává, že by si přál, aby jeho postoj okolí pochopilo, čerpalo z něj a nebralo to jako přehnané sebevědomí.

Ve výživě koček neexperimentuji

Každý chovatel chce pro svou kočku to nejlepší. Libor preferuje funkční krmivo, po kterém budou jeho kočky zdravé a spokojené. „Když jsem zkoušel Fitmin, tak kočkám chutnal a neměly po krmivu žádný problém. Bylo to vlastně poprvé, kdy ani jedna po nové značce nezvracela a neměla průjem,“ popisuje svou zkušenost Libor. „Fitmin nabízí praktický a ucelený program, takže můžu vybírat krmivo pro kastráty, koťata nebo kočky s problémy močových cest,“ říká úspěšný chovatel.

Království šťastných koček

Libor kočkami opravdu žije a své odhodlání dělat pro kočky maximum promítl také do svého bydlení.  „Když jsme stavěli dům, věděl jsem, že chci s kočkami žít a nechci je mít oddělené ve voliérách.“ Dům tak přizpůsobil svým mainkám a rozdělil ho na čtyři základní prostory.

  • Socializační byt pro kočky s koťátky a nově příchozí krasavice.
  • Hlavní prostor, ve kterém žijí chovní kocouři ve výborné symbióze.
  • Voliéra a místnost na krytí, kde nikdy nenechává kocoura s kočkou déle jak 24 hodin. Kocourka po nakrytí vrací hned do jeho smečky a díky tomu pak mezi kocoury neprobíhá žádná rivalita.
  • Ateliér, kde se koťátka učí přijímat potravu a osamostatňují se.

 

Celý příběh naleznete také na www.vimcimkrmim.cz.

 

 

O značce Fitmin

Fitmin je značka výživových programů, doplňků a krmiv pro psy, kočky a koně. Výrobní centrum sídlí v České republice v obci Helvíkovice u Žamberka. Fitmin je jednou z mála značek v Evropě, která využívá technologii pro přidání čerstvého masa do granulí. Součástí společnosti je vlastní chovatelská stanice, takže na kvalitu
a chutnost krmiv dohlížejí také psi plemene border kolie. Historie značky Fitmin sahá do 90. let minulého století, kdy zde rodina Štěpánků navázala na zemědělské a chovatelské kořeny a vybudovala vlastní výrobnu krmiv pro hospodářská zvířata. Výroba krmiv pro domácí zvířata byla v Helvíkovicích zahájena roku 1998.
Značka Fitmin je v současné době součástí nadnárodní skupiny Dibaq.