3 potraviny, které vám pomohou shodit přebytečná kila

3 potraviny, které vám pomohou shodit přebytečná kila


 

Po letních prázdninách a dovolených je to skoro podobné jako po Vánocích. Postupně se opět vracíme k našim každodenním povinnostem, a pokud jsme se při velkých grilovačkách s rodinou a přáteli zrovna nehlídali, tak mezi své priority obvykle řadíme i hubnutí. Návrat k normálnímu režimu nebývá zrovna snadný, a když k němu přidáte ještě návštěvy fitka, může být na vás těch aktivit možná až trošku moc. Abychom vám tu cestu na štíhlou linií trošku usnadnili, připravili jsme pro vás tři tipy na potraviny, které vám s hubnutím pomohou.

1. Listová zelenina

Listová zelenina má hned několik vlastností, které jsou pro hubnutí jako dělané. Neobsahuje totiž skoro žádné kalorie ani sacharidy a přitom je plná vlákniny. Jedná se tedy o snadný způsob, jak navýšit objem vašich porcí, a tak dosáhnout pocitu sytosti bez toho, aniž byste nijak výrazně zvýšili svůj energetický příjem. Listová zelenina je navíc perfektním zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů, takže vaše tělo udrží vyživené.
Do kategorie listové zeleniny spadá například kapusta, špenát a různé saláty jako třeba klasický ledový, který právě nabízí za skvělou cenu Kaufland leták na příští týden.

2. Grepy

Není pochyb o tom, že všechny druhy ovoce dokážou tělu přinést spoustu výživných látek, které se hodí nejen při hubnutí. Grepy si však zaslouží zvláštní pozornost, jelikož byly předmětem několika různých studií, během kterých byly prokázány jejich příznivé účinky na hubnutí. Jedinci, kteří před každým jídlem snědli polovinu grepu, dokázali zhubnout podstatně více než ti, kteří si jej nedali. Grep vás totiž dokáže poměrně dost zasytit, což způsobí, že vám následně bude stačit menší porce, a tak zkonzumujete i méně kalorií. 

3. Plnotučný jogurt

Poslední potravinou, kterou se určitě vyplatí zařadit do jídelníčku, jsou plnotučné jogurty. Za jejich pozitivní vliv na hubnutí můžeme vděčit především jejich vysokému obsahu probiotik, které vyživují střevní mikroflóru, a tak i celkovou funkci střev, což se následně promítá i do dalších procesů probíhajících v těle. A proč plnotučné jogurty? Protože ty nízkotučné jsou mnohem více zpracované a také obsahují větší množství cukru, což by vám vaše snahy o hubnutí spíše zhatilo, než podpořilo.

Až přebytečná kila opravdu shodíte, což určitě nebude trvat dlouho, pokud se našimi tipy budete skutečně řídit, určitě budete potřebovat trošku obměnit šatník, aby na vás staré věci příliš neplápolaly. S tím vám pomůže každý nový Pepco leták, v němž najdete stylovou módu za skvělé ceny. Můžete se spolehnout na to, že v Pepco letáku najdete oblečení, které odpovídá aktuálním trendům, takže si odnesete kousky, které vám nejen dobře padnou, ale zároveň jdou s dobou.