Hrajte o výživové doplňky pro psy

Hrajte o výživové doplňky pro psy

Fitmin Apotéka – komplexní řada výživových doplňků pro psy


 

Tradiční česká značka Fitmin přichází na trh s novými výživovými doplňky pro psy. Tato zcela nová řada doplňků, skrývající se pod označením Fitmin Apotéka, představuje kombinaci osvědčených postupů a nových poznatků vědy. Doplňky obsahují pečlivě vybírané suroviny a extrakty z přírodních látek v podobě, která je pro psí organismus nejlépe vstřebatelná. Tato unikátní řada obsahuje 9 produktů, které lze užívat preventivně jako kúru nebo jako podpůrný prostředek během fyzicky náročnějšího období. Vybrané doplňky pomohou řešit také konkrétní problém, který zvíře trápí. Součástí Fitmin Apotéky je také poradenství, jehož základním pilířem je tištěná brožura, a také elektronický ebook, který je ke stažení na www.fitmin.cz/doplnky-stravy. Cena produktů je od 170 Kč.

„Pohyb je nedílnou součástí spokojeného života každého psa, která klade vysoké nároky na jeho organismus.
Ve Fitminu jsme spojili zkušenosti s výživou a novými poznatky ze světa vědy, abychom našim čtyřnohým parťákům zajistili vše, co potřebují pro aktivní a spokojený život,“
říká Petr Křivohlávek, generální ředitel firmy Dibaq a.s., která produkty Fitmin vyrábí.

 

Fitmin Purity Klouby

Zdravý pohybový aparát je pro zvířata jednou z nejdůležitějších věcí, neboť díky bezbolestnému pohybu jsou nejen zdravá, ale i šťastná. Vzhledem k tomu, že klouby jsou každodenně namáhány, i ony potřebují ochranu, která pomůže udržet jejich funkčnost po co nejdelší dobu. Mezi nejvýznamnější rizikové faktory, jež přispívají ke vzniku osteoartritidy, patří velikost psa, nadváha, genetická predispozice a případná zranění. Proto je dobré řešit zdraví kloubů předem. Prevence z hlediska zdraví pohybového aparátu je velmi významná a neměla by být podceňována. Ve chvíli, kdy už jsou jednou klouby poškozeny, je velmi těžké, v pokročilém stádiu poškození až nereálné, jejich funkčnost zcela obnovit.

Fitmin Purity Klouby nabízí 2 produkty:

 • Fitmin Purity Klouby a prevence slouží jako kvalitní preventivní kúra. Je určena pro psy, kteří nemají problém s pohybem (např. rychle rostoucí mladí psi velkých a obřích plemen, aktivní psi aj.). Obsahuje organicky vázaný zinek, měď a mangan pro tvorbu kloubní tkáně. Dále je obohacen o vitamin C, který hraje významnou roli v tvorbě kolagenu a může být významným faktorem v otázce dysplazie kyčelního kloubu. Fitmin Purity Klouby a prevence neobsahuje protizánětlivé složky (např. MSM, Boswellia), protože jsou-li podávány mladým psům, kteří ještě netrpí problémy s klouby, dojde u nich ve vyšším věku ke snížení účinnosti těchto protizánětlivých složek.
 • Fitmin Purity Klouby a úleva má trochu jiné složení a na rozdíl od produktu Fitmin Purity Klouby a prevence obsahuje suroviny s protizánětlivým účinkem (MSM, Boswellia). Tento typ doplňku je vhodné používat u dospělých a starších psů, kteří mají problémy s pohybovým aparátem (ať už způsobené úrazem, nadměrným zatěžováním či stářím).

 

Fitmin Purity Dlouhověkost a imunita

Pro starší psy a psy v rekonvalescenci byl sestaven doplněk Fitmin Purity Dlouhověkost a imunita. Je obohacen o BIORIGIN´s MacroGard® (zdroj beta-glukanů), chlorellu, prebiotika, L-karnitin a antioxidanty (vitamin E, vitamin C, selen aj.). Vzhledem k rozdílnosti velikosti plemen a „nástupu stáří“ je Fitmin Purity Dlouhověkost a imunita doporučován od cca 5 do 8 let věku psa. Doplněk můžete používat při zvýšené zátěži organismu v důsledku onemocnění, po náročnějším chirurgickém zákroku nebo po farmakologické léčbě, především po podávání antibiotik, či preventivně jako regenerační prostředek. V případě rekonvalescence je vhodné jej podávat po dobu 4 až 6 týdnů. U starších psů ho lze používat jako preventivní kúru (podávat 1 měsíc a poté 1 až 2 měsíce pauza).

 

Fitmin Purity Zažívání a detoxikace

Fitmin Purity Zažívání a detoxikace pomáhá zklidnit zažívání při výskytu trávicích obtíží. Například, když pes pozře něco zkaženého a objeví se u něj řidší exkrement, je vhodné zařadit doplněk Fitmin Purity Zažívání a detoxikace, který by měl pomoci navrátit trávení rychleji do normálu (pozn. řešený průjem je způsoben nevhodnou stravou, nikoli např. virovou nákazou). V případě výskytu řídkého exkrementu doporučujeme alespoň 5denní (případně i delší) čisticí kúru. Další situací, kdy je možné doplněk Fitmin Purity Zažívání
a detoxikace použít, je období před odčervením a po něm či v době přechodu na jiné krmivo. V případě odčervení začněte podávat přípravek cca 3 dny před odčervením a pokračujte alespoň 2 dny po odčervení.

V nabídce Fitmin Apotéky naleznete výživové doplňky:

 • Fitmin Purity Klouby a prevence;
 • Fitmin Purity Sport a regenerace;
 • Fitmin Purity Klouby a úleva;
 • Fitmin Purity Dlouhověkost a imunita;
 • Fitmin Purity Lososový olej;
 • Fitmin Purity BARF a vaření kompletně a vyváženě;
 • Fitmin Purity Srst a kůže;
 • Fitmin Purity Zažívání a detoxikace;
 • Fitmin Purity Zuby a dásně.

 

U nás nyní můžete vyhrát balíček produktů od Fitminu. Stačí pouze správně odpovědět na soutěžní otázku!

 Více informací o produktech naleznete na www.fitmin.cz.

 

 

O značce Fitmin

Fitmin je tradiční česká značka sídlící v srdci Orlických hor, kde s respektem k přírodě a láskou ke zvířatům vyrábí krmiva, výživové doplňky a naturální pochoutky pro psykočky a koně. Od vzniku značky Fitmin uplynulo už více než 21 let a za tu dobu se mnohé změnilo, avšak základní hodnota rodinného byznysu – poctivý přístup k práci – zůstala zachována. Celou společností i nadále prostupuje duch původních zakladatelů společnosti, rodiny Štěpánkových. Jejich chovatelská a zemědělská tradice měla v Helvíkovicích vždy hluboké kořeny. Jako první
u nás Fitmin v roce 2010 přišel s unikátní technologií přidávání čerstvého masa do procesu výroby krmiv, díky které si produkty zachovávají skvělou chutnost. Živiny zůstávají ve špičkové kvalitě a nejsou zničeny vysokými teplotami jako v případě, že je maso nejdříve zpracováno v moučku a teprve potom do granulí. Navíc to není maso ledajaké – jedná se o maso vysoké kvality, které se používá také v potravinářství.