Luxusní šperky nemusí stát desetitisíce

Luxusní šperky nemusí stát desetitisíce

Když se vyřkne pojem „luxusní šperky“, mnozí si představí klenoty za desítky i sta tisíce, dokonce miliony. Atribut luxusu ovšem netkví jen v ceně, naopak mnohé drahé šperky vůbec nemusí být luxusní.


Jaké jsou luxusní šperky nejvyšší kvality

Určitě na vás někdy vyskočila reklama poutající na „luxusní šperky“. Když otevřete odkaz a vidíte, že tam naleznete skvosty za pár stovek, musí vám být jasné, že o luxus se nejedná. Zároveň náhrdelník, bohatě vykládaný kameny, za pět tisíc korun nemusí být luxusní, tolik exkluzivní práce nemůže stát. Jak se tedy orientovat ve sféře šperkařského luxusu? Samozřejmě záleží na materiálech. Kvalitní kov je základ, nejlépe tento atribut splňuje zlato, které můžete mít v mnohém provedení (žluté, bílé, růžové). Kameny jsou podstatné rovněž, napadnou vás jistě diamanty. Ano, o luxus jde, ovšem lidé, kteří už mají těchto šperků mnoho, ocení i něco jiného. Safíry, tanzanity i rubíny. V podstatě klíčovým kritériem výběru šperku je i produkující firma. Nejde o to, že se jedná o snobství. Kvalitní firma s dlouholetou tradicí a prestiží je zárukou kvality. Šperky od takové společnosti se vám i zhodnotí. Asi znáte obchody, které lemují pražskou Pařížskou ulici. Ne každý má ovšem peníze, aby si zde pořídil i obyčejnou tužku. Jsou ovšem společnosti nabízející luxus za přijatelnější peníze.

Jak je poznáte?

Stříbrné a zlaté luxusní šperky

Pro rychlou orientaci v luxusu vám nabídneme malý manuál. Ty nejluxusnější mezinárodní značky najdete většinou právě v oné Pařížské ulici. Rovněž luxusní brandy najdete i v obchodních centrech, je to jen tzv. level méně. U šperků jde například o to, že levnější značky nemají linie klenotů za miliony. Tyto brandy najdete ve svrchních patrech obchodních center. Zjednodušeně, ultraluxus v Pařížské je Louis Vuitton, luxus v obchodním centru Armani. Ve sféře dostupných šperků vysoké kvality je značka Tous. Španělská firma, která v příštím roce oslaví významné jubileum, 100 let od vzniku. Kvalita je tak zaručena. Nabízí kolekce šperků ze zlata i stříbra, různé doplňky, dražší kousky, které se mohou stát rodinným klenotem, i levnější variace.

 

Luxusní šperky Tous

Jestli vás zaujala značka Tous, pak ji máte asi spojenou s ikonickou siluetou medvídka. Tento prvek se jako korporátní symbol objevuje na mnoha špercích, má své linie, ale budete stejně jako my překvapeni, jak odlišné
a krásné kousky Tous vyrábí. Firma totiž klade důraz na variabilitu, šperky lze mezi sebou kombinovat. Můžete si vybrat subtilní kousek z kolekce Basics, který doplníte výrazným artiklem z linie Icon. Milujete přírodní motivy? Krásné jsou prvky vážky v sekci Bera. Můžete se odvázat a kombinovat více prvků, třeba několik náhrdelníků najednou, inspiraci najdete v katalogu. Své si zde najdou nejen ženy, ale i muži a děti, pro které budou ony šperky prvními doplňky. Nijak jim nebudou překážet, jedná se skutečně o pohodlné ozdoby. Tyto šperky jsou hrou, nejen tedy pro děti, ale i dospělé, proto se nebojte konvencí a experimentujte. Ceny začínají už na necelých 3000 korunách, takže není problém na ně ušetřit. Díky tomu, že jde o kvalitní materiály a věhlasnou značku, jedná se i o investici.