Co dělat, aby se pro vás stěhování domácnosti nestalo noční můrou?

Co dělat, aby se pro vás stěhování domácnosti nestalo noční můrou?

Obvykle se na nové bydlení těšíme. Málokdy znamená změnu k horšímu Stěhujeme se do většího, do vlastního, na vysněnou adresu. Jenomže pak se začne přibližovat den D a stěhování se začneme děsit. Z ničeho nic máme pocit, že se se všemi těmi věcmi, které máme, do nového bytu či domu ani nevejdeme. Neumíme si přestavit, kde najdeme čas na to, vše zabalit, a pak zas vybalit. A noční můry jsou tady!


 

 

Stěhování si dobře naplánujte

Stěhování domácnosti si je nutné především dobře naplánovat. Určitě si včas začněte hledat dobré stěhováky, kteří umí třeba i stěhování na klíč. To znamená se vším všudy, i se zabalením osobních věcí. Jestli tuto službu využijete, máte ještě možnost zvážit. Ale hledat na poslední chvíli takovou stěhovací firmu, která by to zvládla, se nemusí podařit. Takže ji hledejte včas. Profesionální stěhování Praha zajišťuje firma Jakub Malý – Stěhování Vektos. Firma zajistí stěhování bytu i stěhování domu. Rozsah služeb je vždy na domluvě se zákazníkem.

Jak na stěhování domácnosti?

Základem je vše dobře a přehledně zabalit. Čas, který věnujete kvalitnímu zabalení věcí, se zúročí ve chvíli, kdy začnete vybalovat. Nastěhovat se do nového a vybalit bude pro vás hračkou.

  • Nikdy nezačněte balit neuklizený byt. Určitě si říkáte, na co uklízet, i tak se jdeme stěhovat. Ale to není dobrý přístup. Všechny věci, které u vás doma měly až doposud svém místo, na něj opět uložte. Až pak je začněte systematicky balit.
  • Zásobte se vším na snadné zabalení si věcí. Potřebujete uzavíratelné krabice, lepicí pásky nejlépe na profi odvíječi, nůžky, popisovače (různobarevné fixy), igelitové pytlíky, pytle a bublinkovou folii).
  • V bytě si udělejte místo, kam budete dávat zabalené věci. Neměly by vám překážet a není vhodné nimi zastavět místa, ke kterým se budete potřebovat dostat.
  • S balením začněte včas. Nezapomeňte ani na sklep, komoru, či věci, které máte třeba ve společných prostorách (kolárna, kočárkárna apod.)

Balte pečlivě a systematicky

  • Pokud se rozhodnete balit bez pomoci objednané stěhovací firmy, balte pouze osobní věci. Nábytek či velké elektrospotřebiče si balí firma vždy sama.
  • Osobní věci balte skutečně pečlivě. Udržujte systém. Zabalte věci do krabic zásuvku po zásuvce, skříňku po skříňce. Tak, jak je pak budete zase vybalovat. Drobné věci dejte do pytlíků, aby se vzájemně nepomíchaly.
  • Každou krabici pečlivě označte. Místnosti, ze kterých něco v krabici pochází, značte barevně: například kuchyň červeně, obývák modře, ložnice zeleně. Popište nahoru, co v krabici je. Snažte se být co nejpodrobnější.
  • Křehké věci balte do bublinkové fólie. Tu vždy zalepte lepicí páskou.
  • Nikdy nemíchejte v krabicích věci z různých částí bytu jen proto, že vám v krabici zbylo místo. Raději je ponechte méně naplněnými.
  • Pečlivě balte i oblečení. Na věci, které máte pověšené na věšácích, si pořiďme speciální skříňové krabice. Poskládané věci balte tak, aby se nerozházely. Rozhodně nebalte ve stylu, že vše oblečení nastrkáte do pytlů! Může se poškodit, ale též by vás čekaly galeje s praním a žehlením.

Přestěhovat se dá bez stresu

Berte stěhování jako větší úklid. Optimální je stěhovat se do bytu či domu, kde je již vše nachystáno. Tedy je vymalováno a poklizeno. Když vše pečlivě zabalíte, v novém bytě či domě bude pak již vybalování hračkou. Stěhovací firma Praha, jakou je Stěhování Vektos, vám dokáže pomoci i s rozmístěním nábytku či se zapojením přestěhovaných spotřebičů. Stačí si domluvit všechny služby, o které budete mít zájem.