Proč pokožka obličeje a kohoutková voda nejsou dobrými přáteli?

Proč pokožka obličeje a kohoutková voda nejsou dobrými přáteli?

Většina z nás si myslí, že když si umyjeme obličej vodou z kohoutku, nemůžeme tím nic zkazit. Není to ale tak úplně pravda.


Voda sice čistí a zbavuje spousty nečistot, neporadí si ale s látkami tukové povahy. Na obličeji nám tedy zůstanou zbytky po kosmetice, která obvykle obsahuje nejrůznější vosky a oleje. Nezbaví nás dokonce ani pylů a různých zplodin v ovzduší, kterým je naše pokožka během dne vystavována.

Díky tomu, že má kohoutková voda neutrální až lehce zásadité pH, může zasahovat do kyselého prostředí naší pokožky.

Používáme-li k umývání obličeje vodu a mýdlo na ruce, tukové nečistoty sice rozpustíme, ale kvůli obsahu silnějších agresivnějších mýdlových složek v mýdle se spolu s nečistotami zbavujeme i přirozených tukových složek filtru pokožky, který nás chrání. Mýdla nás také dehydratují, snižují pružnost a vláčnost pokožky, narušují její přirozenou rovnováhu. pH mýdla bývá zásadité, narušením acidity pokožky umožňujeme snazší usazení choroboplodných zárodků.

Dalším rizikem je používání teplé vody, ta naši pleť vysušuje a zejména v zimních měsících může způsobovat nadprodukci kožního mazu. Naopak studená voda přispívá k praskání kapilár a zanášení pórů. Následné osušení energičtějšími pohyby může znamenat určité riziko drobných poranění povrchu pokožky. Proto je důležité, abychom se k naší pokožce na obličeji chovali opravdu velmi šetrně.

Pokud máme doma středně tvrdou až tvrdou vodu, neměli bychom se jí vystavovat příliš často ani dlouho. Obsahuje totiž vyšší množství anorganických látek, zvláště vápníku a hořčíku, ty se mohou při častějším používání v naší pokožce usazovat a tím způsobit nadměrné vysušování, pnutí, dráždění a stárnutí pokožky. Ani chlór ve vodě není pro náš zdravý vzhled nejlepším pomocníkem. Po každém styku pokožky s tvrdou vodou bychom měli naši pleť ošetřit vhodnou kosmetikou, zvláště se pro tento účel hodí hydratační mléka a krémy s hlubokým hydratačním účinkem.

Pro zdravý a mladistvý vzhled je velmi důležité používat speciální kosmetické čisticí a odličovací prostředky

Přípravky naší značky Age Defence pamatují na šetrné odstranění nečistot na vodní i tukové bázi, vyčistí póry a rehydratují naši pokožku. I když tyto prostředky obsahují mýdlové složky, tyto jsou vybrány s ohledem na šetrnost k přirozenému mastnému filtru naší pokožky, a nenaruší jej. Dbáme i na pH našich kosmetických přípravků - je upraveno tak, aby bylo podobné kyselosti pokožky, což jí prospívá a posiluje její obranyschopnost. Voda, použita při výrobě, je speciálně čištěná a zbavena minerálů a nevhodných látek. Kosmetické přípravky mají obvykle vhodnou teplotu pro aplikaci, protože je skladujeme doma při pokojové teplotě, a tak nezpůsobí naší pokožce teplotní šok.

Hydratační liftingový denní gelkrém

 

Více o produktu najdete na www.agedefence.cz/produkt/hydra-lift-45-day-care