Co nám přinese letošní Halloween?

Co nám přinese letošní Halloween?

To nám sdělí Ivana Regina Kupcová Sádlová.


Halloween v posledních letech i u nás oblíbený anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) Halloween je nejznámější a nejvíce rozšířený svátek zejména v Americe.  V Americe je typické ve spojení s tímto svátek například pomalovávání automobilů, zubní pasta na dveřích a děti v převlecích různých strašidel „koledují“
o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, tedy USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii nicméně i u nás si začíná získávat na oblibě. Strašidla a Halloween v našich končinách máme převážně spojena s čarodějnicemi, kouzly a magií. Jednou takovou magickou osobností, pro někoho lidově řečeno „čarodějkou“ jsme si povídali právě o tomto svátku.

Ivana Regina Kupcová Sádlová je známá kartářka a často se na ni lidé obrací, pokud je tíží nějaká životní situace – rodina, vztahy, práce, smutné osudové okamžiky a žádají ji o radu či vývoj oněch událostí do budoucna. Ivana vydala vlastní magické karty, které jsou právě nyní velmi aktuální a žádané. Svým originálním provedením se těší velké oblibě, no uznejte sami v náhledu v galerii.

 

Ivano Regino, co pro Vás pracovně znamená podzim a blížící se konec roku, vnímáte, že lidé v tomto čase bilancují a hodnotí uplynulý rok?

V období Halloweenu ještě lidé nebilancují. V tomto období se malinko schovávají za magično a mystično a já se za ta léta co se tento svátek začal uznávat i tady u nás na jeden den, a to je Halloweenský den i noc mnohým lidem měním v jinou bytost. Ano jsem čarodějka, takže pokud ten den, kdy jdu nakoupit nebo na procházku s pejskem, tak slyším slova “hale, támhle je, už jde, vidíš jí?“. Je to úsměvné, roztomilé a já jsem si na chvilku vědoma, že lidé i dnes utíkají do pohádky a světa kouzel.  Podzim jako takový u převážné populace přináší spíš obavy z toho, jaká bude zima. Těžko se loučí se vzpomínkami na léto a Halloweenské tradice nebo rozptýlení je na pár hodin odreagují od běžného života. Musím zde dodat, že je i častá obava, aby nepřišla nepříjemná viróza nebo něco jiného. Takže telefonické dotazy se v tento čas zvyšují, protože v podzimní čas si lidé uvědomují, že se musí více chránit před nastávající zimou. Lidé si uvědomují, že by pro sebe měli něco udělat v podobě výživy a životního stylu. Nejedná se jen o vitamíny, ale také styl myšlení. Bilancování nad celým rokem u většiny lidí přichází až později. Koncem listopadu před příchodem adventního času se probouzí emocionální proces, kdy většina lidí začne bilancovat nad celým rokem. Teď jsme u Halloweenu, je to krásný svátek, takže si tu radost společně užijme.

 Ivana Regina Kupcová Sádlová