Milovat jako Italové

Milovat jako Italové

5 kroků k romantickému večeru, kterým oslníte i náročné protějšky


Každoroční oslava lásky už klepe na dveře a vy jistě přemýšlíte nad tím, jak svého partnera překvapit. Přestože to letos na romantický víkend v zahraničí zatím moc nevypadá, můžete popustit uzdu fantazii a připravit si tematický večer i u vás doma. A kde jinde se inspirovat než v Itálii – zemi umělců, vynikajícího vína a nejromantičtějších uliček na světě. Obklopte se tím nejlepším, co Itálie nabízí – výtečným proseccem, chutnými sýry, klasickou italskou hudbu, svíčkami a špetkou elegance.


1. Kvalitní prosecco je základ

Se slavnostními a výjimečnými okamžiky se odjakživa pojí šumivé nápoje a v případě Itálie se nemůže jednat o nic typičtějšího než prosecco. Doporučujeme vybírat takové, které v sobě snoubí vysokou kvalitu, tradici a eleganci. Všechny zmíněné atributy splňuje prosecco z produkce Fratelli Gancia, rodinného vinařství, které se může pyšnit výrobou vůbec prvního italského šumivého vína. Portfolio vinařství nabízí díky letitým zkušenostem s výrobou šumivých nápojů vedle původního muškátu, vyráběného už v roce 1864 a dodnes nabízeného pod názvem Gancia Asti, i výtečná prosecca, která okouzlí každého, kdo chce poznat chuť pravé Itálie.

 

NÁŠ TIP: Gancia Prosecco – Italský klenot v lahvi

S těmi, které milujeme, chceme sdílet to nejlepší. Proto při výjimečných chvílích, mezi které řadíme i romantický večer s milovaným partnerem, nesmí chybět ani mimořádně kvalitní prosecco. Ať už bude připravené na prostřené tabuli nebo ho milované osobě věnujete jako dárek, úspěch je zaručen.

Gancia Prosecco D.O.C. Brut v sobě snoubí intenzivní ovocnou chuť připomínající zelené jablko a květy akácie, tolik typické pro Itálii. Je svěží, příjemně sladké, mimořádně jemné a chuťově vyvážené. Skvěle se hodí k lehkým jídlům nebo čerstvému sýru a mořským plodům. Identita, řemeslná dovednost a místo původu jsou garancí mimořádné kvality vín Gancia už více než 150 let.

Obvyklá cena: 250 Kč, Zakoupíte na e-shopu www.warehouse1.cz


2. Lahodný sýr

Kvalitní prosecco si žádá také vytříbené párování. Zvolte lehké a jednoduché pokrmy, které nezastíní, ale naopak podpoří chuť výtečného prosecca. Rozhodně neuděláte chybu, když se rozhodnete pro již zmíněnou kombinaci s mořskými plody nebo čerstvými sýry.


3. Hudba pro pravou italskou atmosféru

Správně zvolená hudba dokreslí jedinečnost okamžiku. Její výběr by měl být pečlivý a osobitý. Pokud patříte k milovníkům klasické hudby, můžete zvolit repertoár klavíristy Nina Roty, jehož skladby doprovázely řadu významných Felliniho filmů, jako byl například Sladký život. Melodie z filmů Kmotr režiséra Francise Forda Coppoly a Romeo a Julie Franca Zeffirelliho se dodnes řadí k těm „nesmrtelným“. Ke klasikám rovněž patří Eduardo di Capua s písní O sole mio, Ernesto De Curtis i Giacchino Rossini. Nebo do svého výběru zařaďte hity od kapely Richi e Poveri se skladbou Sarà perché ti amo či chytavou písničku Bla Bla Bla od Gigiho d’Agostina.


4. Bez svíček to nepůjde

Jen málokdo si dokáže představit romantický večer bez svíček, a to obzvlášť Italové, kteří se společně s Francouzi řadí k nejvíce vášnivým národům. Nemusíte připravit cestu ohraničenou stovkami svíček, postačí pár, které krásně dokreslí atmosféru a dodají jinak obyčejnému pokoji romantický nádech.


5. Eleganci se meze nekladou

Itálie je rodištěm několika slavných návrhářů, jako byl Valentino, Mario Prada nebo Guccio Gucci, a právem se prohlašuje zemí módy. Proto zapomeňte na legíny nebo tepláky a zvolte slavnostnější outfit. Nemusí se jednat o oblek a dlouhé večerní šaty. Pohodlí by mělo být na prvním místě, a proto postačí i elegantní bílá košile a černé koktejlové šaty doplněné vhodně zvoleným líčením nebo šperkem.

 

TIP navíc: Italský slovníček na romantický večer

Pro opravdové romantiky jsme připravili slovníček nejznámějších italských pojmů pro vyznání lásky. Neomezujte se jen na nejznámější italskou frázi Ti amo! a překvapte svou lásku vyznáním v italštině.

  • Ti amo! – Miluji tě!
  • Sono pazzo/a di te! – Jsem do tebe blázen!
  • Resta con me per sempre. – Zůstaň se mnou napořád.
  • Voglio passare il resto della mia vita con te. – Chci s tebou strávit zbytek života.
  • Sei la cosa più bella che mi sia mai capitata. – Jsi to nejlepší, co mě v životě potkalo.
  • Amore mio – Lásko moje
  • Tesoro mio – Miláčku