Dieta. Jak na ni?

Dieta. Jak na ni?


O ketodietě slyšel snad již každý. Za poslední roky byste jen těžko hledali způsob redukce váhy, který si získal takové popularity. Pro svůj snadný způsob přípravy, téměř nulový jo-jo efekt a minimální nutnost cvičení si našla příznivce mezi celebritami, sportovci, muži, ale především mezi všemi, kteří neustále bojují s nadváhou.

V čem ale tkví kouzlo ketodiety? V běžném stravování málokdy dodáme tělu živiny s vyváženým obsahem tuků, bílkovin a sacharidů, a aniž bychom si to uvědomovali, tak sacharidy tvoří největší část všech potravin, které přijímáme. Naopak ketodieta staví svůj úspěch na zvýšeném příjmu bílkovin a radikálním omezení sacharidů.

My jsme se rozhodli ochutnat českou ketodietu od firmy Protein&Co., za jejímž vznikem stojí Daniel Sosýn, mladý lékař z Olomouce. Dan kdysi trpěl problémy s váhou a hledal cestu, jak se dostat ze začarovaného kruhu diet, které měly nepříjemný jo-jo efekt. Tehdy se rozhodl, že to tak nenechá a stal se nadšencem do bojových sportů a fitness obecně. Sám si zažil ve fitness to trápení, které známe všichni – trpíme nepoživatelné chutě proteinů jen proto, že chceme tělo zásobit dostatečným množstvím bílkovin. I to byl důvod, proč se rozhodl založit Protein&Co. Věří totiž, že i na sportovní výživu se člověk může těšit.

Jak ale dopadlo naše testování? Nejdříve jsme byli mile překvapeni škálou nabízených produktů, které uspokojí Vaše chutě jak na sladké, tak na slané. Vybrat si můžete z různých shaků, palačinek, pudinků, ale i polévek. Pozitivně také hodnotíme to, že produkty Protein&Co. jsou připravované, pokud možno, z českých surovin, nebo ze surovin od prvotřídních zahraničních dodavatelů. Bonusem je, že do produktů není přidávána sója a jsou obohaceny o různé vitamíny, minerály a enzymy podporující snadné trávení.

Ketodieta ale není jen o produktech. Do tohoto stylu stravy můžete bez problémů zařadit ryby, mořské plody, nízkosacharidovou zeleninu, ořechy, vajíčka aj. Vše má ale jasná pravidla, proto je i při takto upravené stravě potřeba dodržovat nutriční hodnoty. Pokud byste jedli málo, vaše tělo bude mít hlad a váš metabolismus se začne zpomalovat. Tím dojde k tomu, že kromě nadbytečného tuku bude tělo spotřebovávat i energii nutnou pro celkové fungování organismu.

Co ale dělat, když vás přepadne chuť na něco dobrého? Nebraňte se cukru ani obecně sacharidům. Pokud si je tělo vyžádá, dopřejte mu je, ale ve zdravé podobě. Uspokojíte tak své chuťové buňky a tělo zbytečně nezatížíte. Např. takové keto proteinové palačinky Protein&Co. Vás rozhodně nezklamou. Díky své lahodné chuti nezůstanou ležet ve skříňkách, ale budete se na ně vysloveně těšit.


Daniel Sosýn, zakladatel značky