Jak si vybrat dokonalý parfém přes internet?

Jak si vybrat dokonalý parfém přes internet?

Vybrat si tu správnou vůni, která podtrhne vaši osobnost a není příliš vtíravá ani z ní nebolí hlava, může být oříšek. Jenže jak perfektní parfém vybrat přes internet? Nemusíte kupovat zajíce v pytli, máme pro vás tipy, které vám výběr nové vůně ve virtuálním světě značně ulehčí. 


 

Parfémy jsou tím nejosobitějším doplňkem každé ženy. A při jejich výběru zpravidla na první přičichnutí poznáme, že je to ten pravý. Během online nákupů si parfém sice nemůžete vyzkoušet, přesto není nemožné vybrat si přes internet vůni, kterou si hned po rozbalení zamilujete.

 

Krok číslo 1: Vzpomínejte a porovnávejte

Cesta k výběru nové vůně začíná zhodnocením stávajících a minulých parfémů. Zeptejte se sama sebe, co měly všechny vaše vůně společného. Bylo to dřevité aroma, tóny vanilky nebo citrusy? Pokud si nejste jistá nebo nemáte o složení vašich parfémů ani ponětí, jednoduše si je vyhledejte na internetu a vzájemně je porovnejte.

 

Krok číslo 2: Zužte výběr

Pokud jde o samotný výběr parfému online, nejdůležitější je zúžit nabídku e-shopu na vůně, které preferujete. Každý parfém spadá do nějaké kategorie. Obecně se dělí na svěží, ovocné, květinové, dřevité, orientální
a pudrové.

Tip: Občas se vyplatí vybírat z nabídky bestsellerů – vůní, které si tuto nálepku vysloužily jednoduše tím, že si je zamiloval celý svět.

 

Krok číslo 3: Vybírejte podle vonných přísad

Milujete vůni růží, konvalinek, vanilky nebo pižma? Vyberte si nový parfém podle jeho složení. Možná vám tato rada zní příliš alchymisticky, ale vybrat si vůni podle ingrediencí není až tak složité. Stejně jako u tělových mlék nebo sprchových gelů i u parfémů se primárně řiďte tím, které vůně máte nejraději, a zaměřte se na ingredience obsažené v hlavě, základu a v srdci vůně.

  • Horní nóty vůně, tedy hlavu parfému, ucítíte takřka ihned po jejím nanesení. Poměrně rychle se však odpaří a doprovázet vás tak budou sotva 15 minut.
  • Větší pozornost pak věnujte ingrediencím obsaženým v srdci vůně, jež se rozvíjí zhruba tři hodiny. Udává hlavní charakter parfému a zcela jistě by v něm měla hrát hlavní roli složka, kterou máte ráda.
  • Nakonec pomyslné žezlo převezme základ parfému, který dodává vůni konečnou podobu. Nejčastěji se do základu přidávají složky jako pryskyřice, pižmo, ambra, jasmín nebo santalové dřevo.

 

Vsaďte na stálice ve světě vůní

Jednou z nejčastějších chyb, které ženy při výběru vůní dělají, je to, že se inspirují tím, co jim voní na kamarádce. Žádný parfém totiž nevoní na dvou lidech stejně. Vliv na to má tělesná teplota, přirozená vůně, stres a celá řada dalších faktorů. Finální a nejdůležitější přísadou každé vůně je tak vaše pokožka. Pokud si tak v široké nabídce parfémů nedokážete vybrat, raději než na kamarádku vsaďte na vůně, které se staly legendou
a podtrhávají ženský půvab už desítky let. Ať už na ikonickou Chanel No. 5, osobitou Angel od Thierry Muglera, nebo smyslnou J’adore od Diora.

 

 

 

 

foto: Unsplash.com