Slunce je modré...

Slunce je modré...

Ale slunce přece není modré? Nebo ano?


O škodlivosti UVB a UVA záření se ví již dlouho a také jsme zvyklí se před ním chránit. Víme, že proniká do naší pokožky, způsobuje její spálení, ale také předčasné stárnutí a v nejhorším případě rakovinu kůže. Ve slunečních paprscích se ale skrývá další skrytý nepřítel – modré světlo HEV (vysokoenergetické viditelné světlo).

Co je to modré světlo?

Modré světlo vyzařované obrazovkami, jako jsou monitory počítačů, chytré telefony nebo tablety, již známe. Ale pojďme se bavit o modrém světle vyzařovaném sluncem. Je až 1000x intenzivnější než modré světlo z obrazovek. To znamená, že byste museli před tabletem strávit 64 dní bez přestávky, abyste byli vystaveni stejnému množství světelného záření, jako za jednu hodinu pobytu na slunci. Proto je nezbytné pokožku před modrým slunečním světlem chránit.

Proč je pro nás modré světlo HEV škodlivé?

Není modrá jako modrá. Pro naši pokožku je škodlivé modro-fialové světlo, což je pásmo viditelného spektra obsahující nejvíce energie. Odtud také pochází jeho jméno HEV = High Energy Visible Light (vysokoenergetické viditelné světlo). Naopak modro-tyrkysová část spektra nám dělá dobře, pomáhá nám řídit spánkový cyklus. Modré světlo HEV proniká do kůže ještě hlouběji než UVA, způsobuje 25 % poškození buněk, každý den urychluje stárnutí kůže a přispívá ke vzniku vrásek a pigmentových skvrn.  

Nejvíce je ohrožen náš obličej

Dnes už asi na dovolenou k moři nebo do hor málokdo vyrazí bez kvalitního opalovacího krému. Napadlo Vás ale chránit před slunečními paprsky svoji tvář i v běžné slunečné dny ve městě, třeba při procházce v parku, kávou nebo drinkem na zahrádce nebo terase kavárny, nebo při venčení psa? Nejvíce slunečních paprsků „schytá“ náš obličej právě při běžných venkovních činnostech, dokonce až 80 %.

Pomoc je na cestě

Francouzské Laboratoře Pierre Fabre po 20letém výzkumu uvedly na trh unikátní sluneční filtr TriAsorB™, první filtr, který chrání nejen před UVB a UVA zářením, ale i UV záření až do vlnové délky 450 nm, tedy před modrým světlem. Filtr je součástí inovované řady přípravků sluneční ochrany na obličej značky Avène (skupina Pierre Fabre). Ty díky němu poskytují nejvyšší standard fotoprotekce před viditelným a hloubkovým poškozením kůže (-72% hyperpigmentací a -95% poškození buněk vyvolaných modrým světlem ze slunce).

Novou řadu přípravků na obličej tvoří 4 specifické přípravky odpovídající potřebám všech typů pleti: Krém bez parfemace SPF 50+ (suchá pleť), Fluid SPF 50+ proklik na Fluid SPF 50+ na obličej | Eau Thermale Avène (eau-thermale-avene.cz) (normální až smíšená pleť, existuje i v tónované variantě) a Cleanance sluneční ochrana SPF 50+ (mastná pleť se sklonem k akné).

Přípravky poskytují každodenní širokospektrální ochranu před slunečním zářením nejen na dovolené u moře, ale také ve městě. Jsou navíc vhodnou bází pod make-up, nelepí, nezanechávají bílé stopy, rychle se vstřebávají a jsou voděodolné.

 

Dobrá zpráva pro oceány

Filtry obsažené ve sluneční ochraně Avène respektují život v oceánech (proklik na RESPEKT K OCEÁNŮM | Eau Thermale Avène (eau-thermale-avene.cz), což prokázaly četné testy nezávislou oceánologickou laboratoří. Nejsou toxické pro tři klíčové druhy mořské biodiverzity: korály, fytoplankton a zooplankton. Značka Avène navíc spolupracuje s organizací Pur Projet a společně se podílí na obnově korálů v Indonésii.

Připravky Avėne jsou k dostání v kamenných a online lékárnách a více info na www.avene.cz.


MY JSME SI PRO VÁS PŘIPRAVILI SOUTĚŽ

Chraňte se nejen před UVB a UVA zářením, ale také před modrým světlem HEV, které proniká do pokožky ještě hlouběji a způsobuje vznik hyperpigmentací, hloubkové poškození buněk a předčasné stárnutí kůže. Pomůže Vám nový Avène Fluid SPF 50+, který poskytuje každodenní širokospektrální ochranu před slunečním zářením nejen na dovolené u moře, ale také ve městě. Je navíc vhodnou bází pod make-up, vstřebává se do 3 vteřin, nelepí, nezanechává bílé stopy a je voděodolný. Sluneční filtry, které obsahuje, navíc respektují mořskou biodiverzitu.

Nový Avène Fluid SPF 50+ obsahuje 1. unikátní sluneční filtr, který chrání nejen před UVB a UVA, ale také před modrým světlem ze slunce.

 

Zodpovězte naši soutěžní otázku a Fluid SPF 50+ může být váš:

 

 

Výherci: M. Holůšková, D. Bryscejn