5 tipů na jaro

5 tipů na jaro


Jaro je tu a samozřejmě i spousta radostí s ním spojených, jako jsou třeba procházky do probouzející přírody, nebo odlehčení šatníku od bachratých svetrů a těžkých kabátů. Přinášíme vám pět šikovných tipů, díky kterým si jaro ještě více užijete.

 

JARNÍ PÉČE O PLEŤ
Zimní, chladné, větrné a vlhké počasí se na stavu naší pokožky bezpochyby odrazí, proto je dobré dát na jaře pleti revitalizační kúru. Začněte s tím, že si dopřejete kvalitní čistící a hydratující masku a také oddych od make-upu, který pleť velice zatěžuje. Necítíte-li se bez krytí dobře, sáhněte po BB krému, který není tak hutný
a neucpává póry. Dobré je také zařadit do jídelníčku více vitamínů a striktně dodržovat pitný režim, aby měla pleť pružnost a nebyla tolik náchylná k zanícení pórů a maštění.

VÍTR V ŠATNÍKU
Málokterá z nás si může dovolit s každým přicházejícím ročním obdobím zcela vyměnit šatník, nakoupit spoustu nových hadříků a staré oblečení uložit k odpočinku, přesto ale není od věci ve skříni udělat menší revizi a něco málo nového si přece jen pro radost a oslavu jara pořídit. K jaru patří světlé a pestré barvy, tak zkuste omezit šeď a černou v šatníku jak to jen půjde a prostřídat ji s veselými a zářivými odstíny. Ty vám i do běžného každodenního fungování dodají energii a radost. Tipy na to, co poletí tohle jaro, najdete i u nás, v rubrice móda.

 

HURÁ ZPEVNIT POSTAVU
Jaro je pro mnohé ženy také spojené s nepříjemnou dietou „ rychle-rychle zhubnout do plavek“. Mnohdy ale stačí jenom přidat do jídelníčku více vitamínů, vyvážit jednotlivé složky jídel, o něco málo zmenšit porce
a omezit na minimum tučné a sladké pamlsky. K tomu je dobré každé ráno cvičit cviky na zpevnění problémových partií a o víkendu si s kamarádkou nebo s rodinou zaplavat nebo udělat výlet na kole. Nemusí z vás být kostnatá vyžle. A poděkuje vám i vaše zdraví!

OBKLOPTE SE OPTIMISMEM
Z jarních depresí se člověk může vyhrabat jen tak, že se obklopí věcmi a lidmi, které má rád, věnuje se oblíbeným aktivitám a dělá si nové zážitky. Pozitivní myšlení je správnou cestou k osobní spokojenosti
a úspěchu v práci. Nemyslete proto na všechny problémy, tíživosti a hádky, a raději zkuste hledat ve všem (a ve všech) to dobré. Ideální je pak pobývat ve společnosti veselých, pozitivních a podobně smýšlejících lidí.

ZAČNĚTE PLÁNOVAT DOVOLENOU
Kdo by se netěšil na volno a dovolenou! A čím dřív ji začnete plánovat, tím větší je šance, že najdete onu ideální nabídku. Není-li bankovní konto úplně nabité, zkuste zapřemýšlet nad tím, jak se na dovolenou dá našetřit. Omezit nákupy kosmetiky a oblečení? Nebo zbytečně často utrácíte v kavárnách a restauracích? A co takové cigarety? Vzdáte-li se podobných výdajů, budete překvapení, jak rychle se dá našetřit na dobrou dovolenou.
A osobně já pevně věřím, že žádné věci se nevyrovnají zážitkům a vzpomínkám z cestování.

 

 

 

Text: Natalie K