Jaká je KREV S PŘÍCHUTÍ ŠAMPAŇSKÉHO?

Jaká je KREV S PŘÍCHUTÍ ŠAMPAŇSKÉHO?


Novinka od KAMILY BOUDOVÉ - Falešné Pařížanky 

Autorka Falešné Pařížanky ve své nové knize tentokrát otevírá tabuizované a málo pochopené téma psychologického násilí ve vztazích.

Její nová kniha Krev s příchutí šampaňského je zpovědí Idy, která se jako mladá naivní dívka zaplete
s nebezpečným mužem, jenž jí skrze intriky a manipulaci úplně zatemní mysl, připraví ji o sebevědomí i svobodu. Ida využívá situaci k sebereflexi a osobnímu růstu a ze všech kamenů, které na ni její násilný partner pomyslně háže, si staví vlastní „palác“.

 

Slovy autorky:

„Krev s příchutí šampaňského je příběh o ženské síle, hledání osobní svobody a o lásce k mužům i životu. Často totiž žijeme v situacích “smrádek ale teplíčko” a místo toho, abychom život naplno prožívali v pravdě a svobodě, spokojujeme se s falešným pocitem bezpečí. Hlavní hrdinka románu, Ida, se ale dostává do situace, kdy se smrad v jejím životě už nedá dýchat a je nucena udělat radikální kroky.

Ačkoliv příběh zachází do krajních situací, které ženy a muži ve vztazích zažívají, doufám, že pomůže mým čtenářům najít odvahu přiznat si pravdu a o to více milovat sebe, své partnery a život v jeho ryzosti.

 

Ukázka z knihy:

Hlavně si pamatujte, že vždy dostaneme jen takové zkoušky, které dokážeme překonat.

Modrovouse jsem potkala na večírku v Londýně týden po tom, co jsem se sem přistěhovala. Neznala jsem tu nikoho. Tančili jsme spolu a on byl úplně mimo rytmus. Naklonil se ke mně a pozval mě k sobě domů, jak už to tak ve velkých městech bývá. Ale já jsem odmítla. Měla jsem plné zuby těchhle her, povrchního tření dvou sliznic. Toužila jsem po lásce, toužila jsem po vztahu.

Snad právě díky tomu, že jsem odmítla strávit s ním noc, mě Modrovous za několik dní pozval na drink a na kulečník a já jsem to hned na první schůzce posrala.

Muž totiž vycítí, kdy žena ustoupí z vlastních přesvědčení, aby potěšila jeho. Možná to nevnímá vědomě, ale vycítí, která žena se dá manipulovat.

A my ženy si naivně myslíme, že to, co prožíváme uvnitř, nikdo neví.

Myslíme si, že i ostatní uvěří lžím, které tvrdíme samy sobě. Ale pokud něco prožíváte, máte to napsané na čele. A tak si i Modrovous na mém čele přečetl, že jsem ochotná zajít daleko, abych se mu zalíbila.

„Máš nějaké plány na tento týden? zeptal se mě na nástupišti metra, kam mě doprovodil.

„Stáhla jsem si nějakou online seznamku, takže asi nějaké schůzky, smála jsem se koketně.

Modrovous se zarazil.

„Prosím? díval se na mě upřeně a já začala cítit vinu. „Pokud se chceš stýkat s jinými muži, tak nevidím důvod, abychom se ještě někdy sešli my dva.

Celý můj systém zaplavila vina. Provinila jsem se. Líbím se tady tomu úžasnému muži, a já chci jít na schůzku
s někým jiným?

A byla jsem jeho. Četl každou mou myšlenku. Každý záchvěv mého těla četl jako knihu. Věděl přesně, jak na mě. Ještě jsme se ani neznali. Ještě jsme spolu ani nechodili. A já jsem mu odevzdala svou svobodu za naději na to, že si mě bude vážit. Že mě bude milovat. Zní to šíleně, já vím. Ale žena, která se sama nemiluje a která si sebe neváží, se takhle prostě chová.

V mém životě se strhla smršť nejistoty, sebeobviňování, mocenských sporů a období líbánek. Měla jsem zatemněno před očima. Cítila jsem euforii a nepopsatelnou lásku střídavě s vězením a pocitem, že se už nikdy nenadechnu. Šest týdnů po našem setkání jsem si napsala do deníku:

Chci se s ním rozejít, ale už to nejde. Nedokážu to. Nemám na to. On je v tom vztahu tak dominantní, že ho bude muset ukončit.

Ale to jsem netušila, že mám tu čest s Modrovousem. S nebezpečným mužem. S někým, kdo mi říká, že mě miluje, ale přitom mě ničí. S někým, kdo mi říká, že jsem strašná a otravná, ale nikdy mě neopustí. Jediné, co jsem pozorovala, byl můj stahující se hrudník. Narůstající strach, jehož příčinu jsem nedokázala dekódovat...

 

Kamila Boudová je česká ikona udržitelné módy a pomalého životního stylu. Do povědomí se dostala zejména pořádáním eventu SLOU DAYS. V roce 2017 vydala svou první knihu Falešná Pařížanka, o dva roky později vyšel její druhý díl. Je také autorkou knihy Slou (2019), vašeho průvodce pomalým životním stylem. Kamila Boudová dlouhodobě žije v Paříži, kde působí jako fashion coach a učí udržitelnou módu na vysokých školách.
Více se o autorce dozvíte na www.kamilaboudova.com.

 

Kamila Boudová: Krev s příchutí šampaňského, vydává nakladatelství Ikar, 232 stran, doporučená cena 359 Kč
Knihu zakoupíte zde: Kniha Krev s příchutí šampaňského - Kamila Boudová | knizniklub.cz 

 

A pokud vás kniha zaujala, můžete o jeden ze tří výtisků hrát.
Odpovězte na soutěžní otázku:

 

 

Výherci: F. Hedvičáková, P. Havelková, D. Malinská