Extáze ze spojení výjimečných chutí: Nová pairing choco pro vlajkovou loď Plantation

Extáze ze spojení výjimečných chutí: Nová pairing choco pro vlajkovou loď Plantation


Pro párování s vlajkovou lodí portfolia rumu Plantation, Plantation XO 20th Anniversary, vznikla pod taktovkou čokoládového alchymisty Daniela Syrového nová unikátní čokoláda. Spojení obou chutí přináší zcela mimořádný zážitek pro všechny smysly. Jde o novinku o to zásadnější, že Česká republika je vůbec první zemí na světě, kde byla pro Plantation speciální pairing choco připravena. 55% mléčná čokoláda z kakaových bobů z Karibiku obsahuje 22 koření a bylin. Její tóny karamelu, kampotského pepře, květu skořice a levandule jedinečně doplňují charakteristiky Plantation XO 20th Anniversary. U finálního výběru čokolády byl přítomen
i Alexandre Gabriel, zakladatel i master blender rumů Plantation. Na netradičním tvaru čokolády najdete i totem, symbol značky představující harmonii mezi matkou Zemí a lidským duchem.

Nová pairing choco v balení s 18 kousky je dostupná jako dárek k nákupu rumu Plantation XO 20th Anniversary na e-shopu www.warehouse1.cz nebo v prodejně Warehouse#1 v pražském Karlíně.

Možnost vychutnat si tento rituál mají i hosté vybraných barů a restaurací po celé ČR. Pro více informací sledujte sociální sítě rumu Plantation CZ.

 

Párování rumu a čokolády je extází pro chuťové buňky a obecně pro všechny smysly. Spojuje dvě bohaté chutě do harmonického souznění na jazyku a požitek z obou lahůdek se násobí. Vzájemně se podporují a rozvíjejí své tóny a charakteristiky. „Párování rumu a čokolády je zážitkem, který udělá z popíjení rumu Plantation jedinečný rituál. Vzhledem k charakteru a chuti Plantation XO 20th Anniversary bylo mým cílem vytvořit sametově jemnou čokoládu, kde se rafinovaně prolínají chutě Karibiku a sladké Francie, tedy klíčových zemí pro rum Plantation. Prvním krokem byl výběr kakaových bobů. U něj je pro mě vždy zásadní země původu, chocolate terroir. K Plantation XO 20th Anniversay tvoří tělo čokolády kakaové boby z Karibiku. Zapojil jsem 22 druhů koření a bylin z již zmíněných zemí, klíčových pro tento konkrétní rum. Mezi nimi například nové koření, hřebíček a květ skořice a dále slaný karamel a levanduli,“ popisuje složení Daniel Syrový, tvůrce nové čokolády, který se výrobě unikátních pairing choco věnuje už 15 let.

Nová pairing choco má netradiční tvar a zdobí ji reliéf totemu, symbol rumů Plantation. Tento znak byl nalezen ve starých dokumentech o africkém dědictví Karibiku a představuje harmonii mezi matkou Zemí a lidským duchem. Stejnou harmonii vytvořilo nové spojení Plantation XO 20th Anniversary a pairing choco.

 

Jak si spojení nejlépe užít?

Nejprve zavěste čokoládu na okraj sklenice. Přivoňte si a objevujte jejich společné aroma. Ukousněte kousek čokolády a nechte ji zcela rozplynout v ústech. Dopřejte si doušek rumu a vychutnávejte nové chuťové tóny čokolády i rumu.

 

Více informací na Facebooku a Instagramu značky Plantation Rum.