Celý týden na horách? To už dnes neplatí, způsob trávení jarních prázdnin se mění

Celý týden na horách? To už dnes neplatí, způsob trávení jarních prázdnin se mění

Začátek února představuje pro školáky ve vybraných okresech také vítané volno v podobě jarních prázdnin. Poslední okresy přitom přijdou na řadu až v polovině března. Zatímco dříve jarní prázdniny znamenaly nejčastěji týden na horách, dnes už tomu tak zdaleka není.


 

Během jarních prázdnin nejvíce táhnou zábavní centra, zoologické zahrady nebo aquaparky. O způsobu využití volného času přitom ve většině případů rozhoduje celá rodina společně. Vyplývá to z průzkumu realizovaného prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.

České rodiny nejčastěji volí kombinaci kratšího pobytu s několika jednodenními aktivitami. Tento způsob trávení prázdnin preferuje více než 41 % dotázaných. Naopak možnost celotýdenního pobytu využívá jen čtvrtina z nich. Do programu promlouvá také počasí, více jak polovina (53 %) respondentů uvedla, že museli v minulosti kvůli změnám počasí rušit nebo měnit program jarních prázdniny s ohledem na vnitřní/venkovní aktivity.

Systém rotace dle okresů nám vyhovuje

Více než osmdesáti procentům dotázaných (82 %) vyhovuje stávající systém rotace termínu prázdnin dle okresů, který je v ČR zaveden již přes 70. let. Účelem systému je, aby docházelo k rovnoměrnému zatížení ubytovací kapacity a služeb. Týdenní jarní prázdniny jsou rozděleny do šesti turnusů podle okresů a každý následující rok dochází k cyklickému posunutí termínů.

Jarní prázdniny pro nás představují zajímavou příležitost, jak do našeho areálu přivést nové zákazníky. Tomu podřizujeme také marketingové aktivity včetně mimořádných akcí, jako vstup pro děti za symbolickou korunu. Vše ale záleží hlavně na počasí. Je-li na horách dostatek sněhu, na návštěvnosti je to samozřejmě znát,“ uvádí generální ředitelka Aquapalace Praha Vladana Horáková.

 

 

Sběr dat byl realizován prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos na vzorku 500 respondentů.