Cool tip: Sexy sekáč

Cool tip: Sexy sekáč

Já nemám co na sebe a když to je moc drahé – dvě věty, které chodí ruku v ruce s námi po nákupech a nedají si pokoj. A přitom je tak snadné naplnit šatník a přitom nevybrakovat peněženku až na její dno. Stylově a chytře oblečená Možná to byla Sarah Jessica Parkero


Já nemám co na sebe a když to je moc drahé – dvě věty, které chodí ruku v ruce s námi po nákupech a nedají si pokoj. A přitom je tak snadné naplnit šatník a přitom nevybrakovat peněženku až na její dno.

sexy sekac hlavni

Stylově a chytře oblečená

Možná to byla Sarah Jessica Parkerová, která díky roli v seriálu Sex ve městě naučila moderní ženy, že je důležité být nejen stylově, ale i chytře oblečená. Kdo ví, jisté ale je, že právě tato populární komediální hvězda propadla i v soukromém životě nakupovánísekáčích.

Šatník z druhé rukysexy sekac

Ví se, že i takové super hvězdy jako je top modelka Kate Moss anebo pop star Kylie Minogue si tu a tam rády zaplní šatník nějakým tím výběrovým kouskem „z druhé ruky“.  Ono jde totiž ve skutečnosti o jakýsi druh mentální terapie – koupíte toho hodně, za málo peněz , což vám logicky přináší pocit blaženosti z toho, že jste z minima vytěžili maximum.

Hrabat, hrabat, hrabat

Jistě, když tuto terapii nasadíme na naše malé české poměry, pak je nutné někdy hrabat a hrabat... třeba celé hodiny. Ale i v českých secondhandech se něco vyhrabat dá. Odměnou jsou pak trofeje v podobě levisek, které padnou jako ulité, za tři stovky či sako značky Zara, jakoby šité na vás, za pět set, plus halenka s geometrickým motivem potiskem jako od Pucciho za babku. No nekupte to! Není žádná ostuda (a už vůbec ne při dnešních cenách), občas zabrousit do nějakého toho second hand obchůdku.  Bazaryoblečením si našly své místo i v luxusních amerických a anglických čtvrtích, to jen u nás se na výhodné „hrabárny“ nahlíží s opovržením.

sexy sekac1Různé styly

Díky šikovnému nákupu „z druhé ruky“ však můžete najít kousky, které už se na běžných pultech butiků zkrátka neobjevují. Perfektně si můžete složit třeba retro nebo vintage styl pomocí jednoduchých kytičkovaných šatů, slamáku a splývavé džínové bundy. Anebo ležérní styl ala „jsem modelka, co si jen tak vyšla ven“ se v sekáči přímo nabízí – vytahané svetry, volná trika a tuniky, obří šátky a cross body kabely si přímo  říkají o look celebrity, která nechce být spatřena paparazzi a přesto chce zůstat stylová. Pokud tedy rádi kombinujete a máte trochu času navíc, pak v sekáčích máte alespoň jistotu, že si namícháte originální outfit, za který nezaplatíte víc, než za jeden jediný kousek v butiku. Text a foto: Alice Procházková [clear] [gallery ids="9315,9314,9313,9312,9311,9310,9309,9308,9307"]