Raffaello dort

Raffaello dort

Suroviny na čtyřpatrový menší vysoký dort nebo dvoupatrový nízký:

2 hrnky rostlinného mléka
2 lžíce jablečného octa
2/3 hrnku oleje
2 a 1/2 hrnku polohrubé mouky
1 a 1/2 hrnku třtinového cukru
4 lžíce škrobu
1 lžička jedlé sody
1 a 1/2 lžičky kypřícího prášku
1 lžička soli
1/2 lžičky mandlového nebo vanilkového extraktu

Na krém:
2 kokosové pudinky
1 litr rostlinného mléka
200 g rostlinného másla (Alsan Bio)
6 lžic moučkového cukru
30 g sušeného rostlinného mléka – použila jsem Zajíce, má takovou smetanovou chuť
60 g strouhaného kokou, nejlépe v bio kvalitě – je chuťově výraznější

Na ozdobu:

Vegan Raffaello dle receptu soucitne.cz
Strouhaný kokos, květiny

 

Postup:

Troubu si předehřejeme na 170 stupňů a vymažeme a vysypeme si formy na dort o průměru 26 cm (dvoupatrová varianta) nebo formy o průměru cca 16cm nebo můžete zvolit formu jako já, kdy jsem těsto vylila na vysoký klasický velký plech a pak si podle šablony vyřízla čtyři kola (čtyřpatrová varianta). Těsto na pečení na velkém plechu můžete připravit rovnou z celé dávky, při pečení na etapy doporučuji připravit těsto nadvakrát kvůli působení kypřícího prášku – piškot by pak nevyběhl.

Nejdříve do mléka vmícháme jablečný ocet a necháme 5 minut odstát. V míse si smícháme všechny suché ingredience a pak přilijeme mléko s octem a olej. Vše řádně promícháme a dáme na cca 25 minut péct, necháme vychladnout.

V mezičase si připravíme kokosový krém. Uvaříme si dle návodu puding – dva pytlíky, 1 litr mléka a osladíme čtyřmi lžícemi moučkového cukru, necháme vychladnout. Máslo v pokojové teplotě vyšleháme se dvěma lžícemi moučkového cukru v robotu do hladka. Za stálého šlehání postupně přidáváme po lžících vychladlý puding. Všechny ingredience musí být pokojovou stejnou teplotu, aby se krém nesrazil. Puding jsem nepřidala úplně všechen, zbylo mi pár lžic. Do našlehaného krému opatrně vmícháme sušené mléko a kokos. Vychladlé korpusy promažeme krémem, posypeme kokosem a můžeme ozdobit dle fantazie a zachladíme.

 

Dobrou chuť přeje Pet

 

Ingredience: