Falafel

Falafel

Ingredience

250 g suché cizrny – namočte přes noc
hrst petrželové natě
hrst koriandru
1 cibule
2 stroužky česneku
1 lžička římského kmínu
1 lžička soli
3 lžíce oleje
4–5 lžic hladké mouky

 

POSTUP:

  1. Nejprve si dejte den předem namočit cizrnu. Do misky přidejte větší množství vody. Cizrna ji nasákne opravdu hodně. Druhý den cizrnu slejte a propláchněte. Cizrnu na falafel použijeme syrovou, nebudeme ji vařit.
  2. Do nádoby od mixéru SAGE SUPER Q dejte část cizrny, petrželovou nať, koriandr, na větší kousky nakrájenou cibuli, česnek, římský kmín, sůl a olej. Nasaďte a zajistěte víko nádoby pro bezpečné mixování.
  3. Mixér zapněte tlačítkem ON a otočným ovladačem postupně zvyšujte a ubírejte výkon podle potřeby. Směs rozmixujte úplně do hladka.
  4. Poté do mixéru postupně přidávejte zbytek cizrny a nechte ji rozmixovat už na hrubo.
  5. Celou směs přendejte do misky a vmíchejte postupně mouku. Vždy vyzkoušejte, jak vám půjde ze směsi udělat placička a zda drží při sobě. Podle toho určete množství mouky.
  6. Rozehřejte si kontaktní gril Sage BGR840 na teplotu 200 °C. Teplotu nastavíte jednoduše kruhovým ovladačem PLATE TEMP.
  7. Výšku plotýnek nastavte na LOCK a čekejte, než zazní zvukový signál a na displeji přestane blikat vámi zvolená teplota.
  8. Z těsta udělejte placičky a ty vyskládejte na gril, není potřeba dávat tuk. Gril přiklopte a nechte placky opékat deset minut. Poté je otočte a opékejte 10 minut i z druhé strany. Pak gril otřete papírovou utěrkou a je uklizeno. Ale také jsou grilovací desky plně vyjímatelné a je tedy možné je snadno po použití umýt.
  9. Hotový falafel servírujte s čerstvou zeleninou, arabským chlebem a zakysanou smetanou.

 

 

zdroj: https://www.sagecz.cz/recepty-a-tipy/falafel

 

 

Ingredience: