Rychlé kefírové vánoční sušenky

Rychlé kefírové vánoční sušenky

Kromě klasických vánočních receptů lze vyzkoušet i kefírové sušenky, které jsou jemné a lehké. Můžeme je péct nejen na Vánoce, ale kdykoliv v roce.


Použité suroviny:

100 ml Kefírové mléko nízkotučné z Mlékárny Valašské Meziříčí
280 g hladké mouky
50 ml oleje
1 vejce
1 lžička kypřícího prášku
3 lžíce cukru

 

Postup:

Nejprve v míse promícháme vejce s cukrem, přidáme olej, Kefírové mléko nízkotučné z Mlékárny Valašské Meziříčí a přisypeme prosátou hladkou mouku s kypřícím práškem do pečiva. Následně vypracujeme homogenní nelepivé těsto. Připravené těsto na sušenky rozválíme na pomoučeném válu na plát silný 5 až 10 mm. Ten posypeme krupicovým cukrem po celé ploše, a ještě jednou přes něj přejedeme válečkem, můžeme posypat i směsí mletých oříšků a cukru nebo jemně strouhaným kokosem. Těsto ostrým nožem či rádlem na pizzu nakrájíme na stejně velké čtverečky a vyskládáme na plech vyložený pečícím papírem. Sušenky dáme péct na 10 – 12 minut do trouby při teplotě 180 °C.

Tipy:

Pokud budeme chtít sušenky vylepšit, je možné jejich povrch přelít čokoládovou polevou. Výborné budou i obalené ve skořicovém cukru ihned po upečení. Podávat sušenky můžeme i s domácím džemem a marmeládou.

 

 

 

zdroj: www.mlekarna-valmez.cz