7 věcí, které jste o bělení zubů nevěděli

7 věcí, které jste o bělení zubů nevěděli


 

  1. Bělení je naprosto bezpečné

Jestliže bělení zubů provádí odborník, je zcela bezpečné. Na základě znalostí o zdraví dutiny ústní s Vámi zubní lékař probere všechny možnosti, rozhodne, zda je pro Vás bělení vhodné, a navrhne celkový plán ošetření, který povede ke kýženému výsledku. Na stupnici bělosti uvidíte, jaký odstín mají Vaše zuby před ošetřením a jakého odstínu s jeho pomocí můžete dosáhnout. Po skončení procedury Vám lékař ukáže výsledek, takže okamžité vidíte, jak úspěšná byla. Mějte však na paměti, že veškeré zákroky by měl provádět zubní lékař a zdravotni personal v ordinaci.

 

  1. Zuby mohou bělit jedině školení zubní odborníci

Je nepřípustné, aby bělení zubů prováděl kdokoli jiný než zubní lékař nebo jeho tým. Jestliže si necháte zuby bělit jinde (u kosmetičky, kadeřnice, v salónu krásy), vystavujete se riziku, že tyto osoby nemají potřebné vzdělání a znalosti, mohou Vám trvale poškodit zuby a dásně, a pokud nastane jakákoli komplikace, nedokážou Vám pomoci.

 

  1. Upřednostňované řešení

Bělením se neodstraní povrch zubů ani se nezmění jejich tvar. Často bělení dostává přednost před fazetami
a dalšími možnostmi, protože nemění strukturu zubu natrvalo a také péče o bělený chrup je snazší.

 

  1. Volba optimální možnosti

Zubní lékař disponuje příslušnými znalostmi a ví, které produkty budou pro Vaše zuby a dásně bezpečné. Produkty nabízené mimo síť zubních ordinací nejsou dostatečně prověřeny z hlediska bezpečnosti použití, což může vést k popáleným dásním, puchýřům na rtech nebo ještě vážnějším následkům. Použitím přípravků nevhodných pro Vaše zuby navíc nedosáhnete očekávaného efektu.

 

  1. Jak to funguje

Zuby jsou pečlivě ošetřeny bělicí technologií (zvolenou zubním lékařem). Zubní lékař s Vámi probere Vaši představu a vysvětlí, jak rozsáhlé ošetření bude potřebné, abyste dosáhli odstínu, po kterém toužíte.

Zuby, stejně jako vlasy i kůže, mají různé zbarvení. Některé jsou zažloutlejší nebo tmavší než jiné, i když jsou jinak zdravé. Zuby přirozeně tmavnou s věkem. Mohou také ztmavnout, došlo-li k poškození nebo onemocnění kořene a odumření nervu.

 

  1. Co očekávat

Během ošetření můžete krátce pociťovat zvýšenou citlivost. Je to zcela normální a citlivost nedlouho
po skončení procedury odezní.

 

  1. Volně prodejné sady mohou být nebezpečné

Produkty, které můžete zakoupit na internetu nebo v luxusních obchodech, často neuvádějí přesné chemické složení, jejich bezpečnost lze tedy stěží posoudit. Z těchto důvodů je nelze považovat za zcela bezpečné.
Jejich použitím navíc nedocílíte stejně dobrých výsledků jako při ordinačním bělení zubů.

 

Máte-li jakékoli otázky, rádi Vám pomůžeme.

Více informací na www.smille.cz