Christine Ha: talíř plný inspirace

Christine Ha: talíř plný inspirace

Christine Ha z Houstonu (USA) má jeden velký sen: chtěla by se stát profesionální kuchařkou, vlastnit restauraci. V tomto snu ji podporuje rodina i manžel a ona se rozhodla bojovat, aby svého cíle dosáhla. Přihlásila se tedy do kuchařské televizní soutěže Masterchef, kterou vede


Christine Ha z Houstonu (USA) má jeden velký sen: chtěla by se stát profesionální kuchařkou, vlastnit restauraci. V tomto snu ji podporuje rodina i manžel a ona se rozhodla bojovat, aby svého cíle dosáhla. Přihlásila se tedy do kuchařské televizní soutěže Masterchef, kterou vede proslulý a neúprosný kuchař Gordon Ramsay. Cena pro vítěze zahrnuje velký finanční obnos na rozjezd své vlastní restaurace a smlouvu na výtisk vlastní kuchařky. Možná si teď říkáte, co je na tom tak neobyčejného a zvláštního? Tohle udělala spousta lidí se stejným snem a stejným nadšením. Tak tady přichází ten háček: Christine je totiž zcela slepá.

Christine Ha: talíř plný inspirace

Úvodní prezentace v soutěži

Porotci soutěže se při její úvodní prezentaci tvářili šokovaně a hlavně dost nevěřícně, slepého kuchaře ještě v pořadu za jeho dlouhou historii neměli. Když ale jeden po druhém ochutnali její opravdu chutné a navíc téměř profesionálně naservírované jídlo, nemohli uvěřit spíše tomu, že je tato žena skutečně slepá.

Čtěte také: Z Haliny Pawlowské je kuchařka!

Přes překážkyChristine Ha: talíř plný inspirace

Od této chvíle Christine Ha udivuje a inspiruje diváky v každém dalším díle. Její odhodlání zvítězit i přes její – doslova do očí bijící - znevýhodnění vůči ostatním obdivují i její soupeři. Její milá a ochotná povaha ji také rychle vyhoupla na místo nejoblíbenějšího účastníka. Christine se úspěšně prodrala mnoha koly soutěže, kdy musela hlídat u grilu se steaky, pracovat s živými kraby nebo dokonce mořskými ježky, servírovat stovkám hladových lidí i napodobit co nejvěrněji příkladový koláč.

Čtěte také: Rebecca Ferguson: hudební i stylová inspirace

Christine Ha: talíř plný inspiraceMohla jsem to vzdát, ale proč?

Sama Christine se v kuchyni cítí dobře. O svých nevýhodách žertuje a není ráda, když se s ní zachází v rukavičkách. K dnešnímu dni se dopracovala až do nejlepší šestky a porotci si její práci nemohou vynachválit. „Mohla jsem sedět doma, litovat se, vzdát se všeho, protože jsem slepá. Ale proč bych to dělala? Jestli se to povede, budu na sebe o to hrdější. Pokud ne, alespoň se nebudu užírat přemýšlením co by, kdyby.“ řekla Christine v jednom z rozhovorů na začátku soutěže.

Přejeme Christine hodně štěstí a úspěchů v soutěži i v další kariéře.

Inspiroval vás příběh této ženy? Máte ve svém okolí někoho podobného? Napište nám do diskuze!