Punčochy, punčošky, silonky

Historie punčocháčů Ačkoli ponožky v různých primitivnějších i propracovanějších formách znali lidé již v starověkém Řecku a Číně,  punčochy se z nich vyvinuly až kolem 12. století v Evropě. Tenkrát je nosili převážně muži, teprve v 16. století se objevily ru


Historie punčocháčů

Ačkoli ponožky v různých primitivnějších i propracovanějších formách znali lidé již v starověkém Řecku a Číně,  punčochy se z nich vyvinuly až kolem 12. století v Evropě. Tenkrát je nosili převážně muži, teprve v 16. století se objevily ručně pletené punčochy, které svou popularitou zasáhly i ženské odívání. Následně byl v Anglii vynalezen první pletací stroj, který umožnil výrobu jemnějších a pohodlnějších punčoch. Hedvábné punčošky si dopřávaly vyšší vrstvy, nejpoužívanějším materiálem byla ale při výrobě stále bavlna. Punčochy sloužily hlavně pro zahřátí, praktický účel punčoch se začal protínat s vzhledovou stránkou a módou až těsně před II. světovou válkou, kdy se hedvábné punčochy zdokonalovaly a zkrášlovaly. Na počátku 40. let minulého století byl objeven nylon, což odstartovalo vlnu výroby tzv. silonek, nejprve s nepatrnými švy na zadní části nebo na bocích a posléze bezešvé, které už známe a milujeme dodnes.

Punčochy, punčošky, silonky

Čtěte také: Květiny ve vlasech

Punčošky, které bychom měly mít v šatníku

Móda posledních let punčoškám přeje a podle všeho tomu tak bude i nadále. Velký výběr punčoch a silonek najdete ve většině obchodů s oblečením, ale jsou i takové, které se speciálně na tento druh zboží zaměřují, jako např. Calzedonia. Přesto existují druhy punčoch, které by každá žena měla mít ve skříni pro každou příležitost.

Punčochy, punčošky, silonkyČerné silonové punčochy  - slabší a silnější tloušťka – Černé silonky nejen zahřejí a snadno doplní jakýkoli outfit, ale také opticky zeštíhlují nohy. Jsou tedy , a to doslova, trefa do černého.

Průhledné silonky – silonek tělové barvy není nikdy dost. Při výběru se ale snažte vyhnout Punčochy, punčošky, silonkyněkolika běžným chybám, které jsou popsané níže.

Vzorované černé punčošky – ať už jsou to puntíky, vertikální proužky nebo ornamenty, představují stylový doplňek k obyčejným černým šatům a botám.

Punčochy, punčošky, silonkySilnější punčochy – zimní punčochy, které opravdu zahřejí. Výběr barvy i materiálu je na vás, ale rozhodně stojí za to si připlatit za kvalitu, kterou v nevlídném počasí jistě oceníte.

Čtěte také: Kabelky, které okouzlily svět

Punčochy, punčošky, silonkySilonky, záchrana i faux-pas

Silonky jsou skvělá věc, na tom se jistě všechny shodneme. Je ale třeba se s nimi vyvarovat častých chyb, které možná  vypadají nevinně, ale představují pořádné módní faux pas! Při nákupu tělových silonek se zaměřte na jejich odstín – měl by se co nejvíce přiblížit vaší vlastní pokožce, příliš tmavé či naopak světlé punčochy vypadají na nohách nepřirozeně a občas i komicky. Velkým módním „ne!“ jsou lesklé či třpytlavé silonky. Módní kritici, stylisté a znalci se mohou pominout pokaždé, když si je nějaká celebrita na sebe natáhne. Dobré je mít doma co nejvíce punčošek, všechny totiž víme, jak často se trhají. Oka na punčochách jsou nepříjemnou záležitostí a je dobré se jich vyvarovat.

Trendy léta 2012Punčochy, punčošky, silonky

Letní móda má ve výběru punčošek jasno – barvy jako na malířské paletě! Nebojte se zariskovat a vybrat si nějakou pěknou zářivou barvu, která rozjasní i ten nejnudnější outfit! Dalším hitem jsou punčochy krajkové a puntíkované. V fotogalerii najdete nejžhavější kousky z Lindexu a H&M.