Kouzlete s páskem

V prvopočátku byly pásky vymyšleny a také vyrobeny z praktického hlediska a to proto, aby vám nepadaly kalhoty z pasu. V posledních létech si jej ale návrháři i módní celebrity, oblíbili v naprosto jiném světle, a to jako módní doplněk. Využití je neomezené Pásek či opa


Kouzlete s páskemV prvopočátku byly pásky vymyšleny a také vyrobeny z praktického hlediska a to proto, aby vám nepadaly kalhoty z pasu. V posledních létech si jej ale návrháři i módní celebrity, oblíbili v naprosto jiném světle, a to jako módní doplněk.

Využití je neomezené

Pásek či opasek by neměl chybět žádné dámě v šatníku a to z prostého důvodu. Použít se dá opravdu k čemukoliv – ke kalhotám, sukním, šatům, delším svetrům, tunikám ale také třeba ke kabátkům. Optimálně slouží v situaci, kdy se vám zdá váš model poněkud všední až nudný. Nápaditý, výrazný i barevně pestrý opasek zvýrazní celý vzhled.

Čtěte také: Tuto sezonu vám nesmějí chybět kloubouky!

Ukažte pas a další křivky

Pro zvýraznění pasu vybírejte široké pásky, které zdůrazní ostatní pěkné křivky. A neplatí to jen pro štíhlé dámy, mohou si jej totiž dovolit i baculky, kterým také skvěle padnou. K těmto již není třeba dalších výrazných doplňků, pásek sám o sobě bude bohatě stačit.

Tenké, nebo-liskinny pásky

Tenoučké opasky můžete omotat vícekrát kolem boků nebo pasu a jsou vhodné prakticky kamkoliv, do zaměstnání, na rande, ale také na společenskou akci. Tyto pásky se hodí spíše pro štíhlejší postavy. Pro baculky je vhodnější volit o něco víc širší pásky.

Zakryjte šikovně větší bříškoKouzlete s páskem

Další možností, jak využít pásek, je zapnout ho těsně pod prsy. Zvýrazníte tak nejen vrchní část těla, ale s pomocí volnějších šatů zakryjete i větší bříško či zadek. Zvolte klasicky černou barvu a do dekoltu usaďte hezký a výrazný šperk, uvidíte, že si vašich nedostatků v tomto oblečení nikdo nevšimne.

Čtěte také: Psaníčka – žádná nuda!

V neposlední řadě můžete pásek využít i k plavkám jako módní doplněk místo šátku, avšak před vstupem do bazénu či moře byste si jej měla sundat a zabránit tak jeho poničení.

Vždy dbejte na výběru šířky pásku a jeho barvě a snažte se jej kontrastně sladit se zbytkem outfity, pak se vám zaručeně nestane, že šlápnete vedle.

Text: Jana Čechová