Bude Jiřina Bohdalová farmářkou?

A neodolala ani herečka Jiřina Bohdalová, o které se ví, že má velmi mlsný jazýček, je vášnivou kuchařkou a ráda ochutnává všelijaké delikatesy. Velká show u stánků… „Když mi z radnice Prahy 1 nabídli, abych se tu stala kmotrou farmářských trhů, s nadšením jsem t


A neodolala ani herečka Jiřina Bohdalová, o které se ví, že má velmi mlsný jazýček, je vášnivou kuchařkou a ráda ochutnává všelijaké delikatesy.

Velká show u stánků…

„Když mi z radnice Prahy 1 nabídli, abych se tu stala kmotrou farmářských trhů, s nadšením jsem to přijala,“ svěřila se Jiřina Bohdalová v pátek 17. června na slavnostním zahájení trhů. Farmářských trhů se na území hlavního města pořádají desítky, ovšem Praha 1 v tomto směru trochu zaostávala – jak ostatně přiznali i zástupci z radnice. Proto když se konečně podařilo projekt trhů i na „jedničce“ zrealizovat, a to na náměstí Republiky, udělali kolem toho pořádnou show, aby návštěvníci trhů, prodejci i zvědaví turisté měli na co vzpomínat. Kromě úvodního slova kmotřenky Jiřiny Bohdalové, která přiznala, že si při svých zahraničních cestách nenechá nikdy návštěvu lidových trhů ujít a vždycky litovala, že u nás podobná tradice zanikla, se na „pódiu“ objevil také doktor kutil Přemek Podlaha a zazpívat přišli Jan, Franta a Vojtěch Nedvědovi. Co zpívali? Samozřejmě co jiného než hit Stánky!
Bude prodávat koláče?

Ve stáncích nabízeli své produkty nejen farmáři, ale protentokrát i Jiřina Bohdalová. Ze samé radosti, že se dobrá věc podařila, napekla buchty a koláče. A prý moc dobré! Herečka se dušovala, že na tomto trhu rozhodně není naposled, ovšem až čas ukáže, zda zase přijde jako obyčejná návštěvnice, anebo si otevře vlastní stánek. Nikoli na levnou krásu, ale zato se samými dobrotami!

Text: Ivavo

Foto: Archív Tomáš Martínek