Móda letošního léta

Móda letošního léta Rozhodně nemusíte mít obavu, že letos budete působit v trendy oblečení jako šedá myš. Opak je pravdou – barvy září, dekory jsou pestré, střihy příjemně koketní a doplňky hravé.   Široký pas a pěkná prsa Co si tedy ještě honem pořídit do šatn


Móda letošního léta

Rozhodně nemusíte mít obavu, že letos budete působit v trendy oblečení jako šedá myš. Opak je pravdou – barvy září, dekory jsou pestré, střihy příjemně koketní a doplňky hravé.

 

Široký pas a pěkná prsa

Co si tedy ještě honem pořídit do šatníku, abyste šla s módou? Letošní léto přeje především šatům. Sukně jsou zkrácené deset centimetrů nad kolena, ukazovat nohy je in, takže i letní kalhoty se nosí úzké a krátké do půl lýtek. Zvýrazňuje se pas, ať už přestřiženým střihem nebo širokým až korzetovým pevným páskem. Střih sukně může být jak rovný splývavý, tak nadýchaný z několika vrstev volánků. V každém případě se zviditelňují ženské tvary – ať už velkým výstřihem a sukní podtrhující hezké boky nebo dokonce podprsenkovým střihem živůtku s úzkými ramínky. Pod něj si můžete obléknout krátké tílko s rukávky v kontrastní barvě, vrstvené oblečení je stále v módě.

 

Optimistické tóny

Jaké že jsou ty letošní správné barvy? Veselé a optimistické především, takže žádné jemné pastelky, ale ostré tóny žluté, oranžové a zelené, sytá bleděmodrá nebo ohnivá červená. Léto přeje puntíkům všech velikostí, ale spíše jako doplňku k celoplošné barvě látky. U šatů jsou to lemy sukní a pasy, u košilí, bolerek a sak manžety, klopy, límečky. Pořád si můžete vzít nějaký ten leopardí nebo zebří top či tričko, ale letos se nosí i květinové a ovocné dekory. Ale žádný celoplošný potisk – jednobarevné tričko se ozdobí velkou růží nebo jablkem na předním dílu.

 

Vzpomínka na osmdesátá léta

Retro styl připomínají nejen sukýnky s volánky a úzké capri kalhoty s krátkými sáčky a vestičkami, ale hlavně doplňky. Nosí se nápadná plastová bižuterie, hřebínky a spony ve vlasech, pestré kabelky a s nimi sladěné barevné střevíčky s kulatou špičkou, nejlépe na vysoké platformě. Nic ale nezkazíte ani barevnými teniskami ke krátkým džínsům, retro efekt zvýrazněte v tomto případě širokým barevným páskem a určitě nezapomeňte na nějaký ten široký náramek, nápadný náhrdelník a k tomu plastové kruhy nebo placky do uší.

 

Text: Gabriela Koulová

Foto: pixmac.cz