I ve vyšším věku můžete být v kondici

I ve vyšším věku můžete být v kondici

Patříte mezi aktivní seniory nebo se stěží zvednete z postele? I v důchodě se můžete cítit skvěle a být fit! Vyberte si, jaký budete senior Aktivních a zdatných seniorů je pořád menší procento, avšak čím dál častěji uvidíte lidi ve vyšším věku nespoléhat se na


Patříte mezi aktivní seniory nebo se stěží zvednete z postele? I v důchodě se můžete cítit skvěle a být fit!

aktivní senioriVyberte si, jaký budete senior

Aktivních a zdatných seniorů je pořád menší procento, avšak čím dál častěji uvidíte lidi ve vyšším věku nespoléhat se na své okolí a poprat se se stářím po svém. Respektive ho přijmout tak, jak přichází. V opačném případě jsou totiž lidé ve věku šedesát, sedmdesát nebo i více let obklopeni nemocemi, křehkou tělesnou schránkou a hrozícími zlomeninami na každém rohu

Dělejte si radosti a smějte se

Důležitá je v tomto směru i psychika. Vlastně ta hraje jeden z nejdůležitějších faktorů. Co tedy můžete pro své zdraví, případně pro psychickou i fyzickou pohodu svých rodičů či prarodičů udělat? Začněte s procházkami. Pohyb na čerstvém vzduchu je nezbytně důležitý. Nikdo po vás nechce, abyste si šli zaběhat, ale pár kroků každý den udělá pro tělo i duši malé zázraky. Vezměte pejska na procházku, zajděte si se sousedkou na houby do lesa nebo se jen tak projděte po městě. Se zdravým posilováním jednotlivých svalů můžete i pod dozorem odborníků ve fitness centru a vůbec nevadí, že vám padesátka již odzvonila. Nestyďte se ukázat mladé generaci, že i ve vyšším věku je nezbytné pečovat o své tělo. Rozhodně ale za asistence trenéra, který bude dbát na vaše fyzické možnosti a nepřetíží vás.

Poraďte se s lékařem

Nebojte se o aktivní činnosti poradit se svým lékařem, jelikož ten z hlediska vaší zdravotní karty může sám doporučit sporty, které jsou pro vás vhodné. Každý pohyb je důležitý pro zdravé tělo i mysl. Posiluje totiž srdce, svaly, které drží celé tělo, upravuje metabolismus, cholesterol i krevní tlak. Zvládne zamávat se stresem a mnoho dalšího.

Posilujte i psychiku

I mysl hraje velkou roli. Nezapomínejte ji procvičovat, čtěte knížky, luštěte křížovky, řešte hlavolamy, procvičujte paměť různými maličkostmi. Smějte se a radujte. Každý den se něčím drobným potěšte. Uvidíte, že pak nebudete vnímat přicházející roky jako nutné zlo, ale jako součást života.

pinterest.com