Chcete vidět velrybu?

Nemusíte jezdit daleko. V irském kraji Sligo jsou k vidění nejen velryby, ale i delfíni a spousta historických památek. Představte si to. Královna Maeve z Connaughtu vstupuje do tůňky, aby se oddala osvěžující koupeli. Ve vteřině padá mrtvá na břeh. V pozadí si spokojeně


Nemusíte jezdit daleko. V irském kraji Sligo jsou k vidění nejen velryby, ale i delfíni a spousta historických památek.

Chcete vidět velrybu

Představte si to. Královna Maeve z Connaughtu vstupuje do tůňky, aby se oddala osvěžující koupeli. Ve vteřině padá mrtvá na břeh. V pozadí si spokojeně dává prak do kapsy její synovec Furbaide a chroupe zbylou munici. Za smrt svojí matky se totiž pomstil kusem tvrdého sýra.

Konec zlým královnám

Tak nějak to říká legenda, která se traduje v irském kraji Sligo. Ať to bylo, jak chce, mohylu kruté vladařky můžete najít na vrcholu hory Knocknarea, která se nachází kousek od městečka Sligo. Je tradicí, že každý k mohyle přinese kamínek a položí ho na ni, aby zlá královna už nikdy nemohla ven.

V tomto kraji budete o historické památky doslova zakopávat na každém kroku. Najdete tu nejen Carrowmore, největší megalitický hřbitov na světě, ale i hrobku básníka Williama Butlera Yeatse. Aby váš výlet ale nebyl jen exkurzí po hřbitovech, můžete vyrazit na poloostrov Strandhill, který je Mekkou surfařů. Když budete mít štěstí, zahlédnete z útesu dovádějící delfíny nebo možná i velrybu. Večer pak můžete prolenošit na pohovce u krbu, příjemně zahřátí sklenkou irské whisky.

(charra) Foto: autorka

[clear]

[gallery ids="10878,10879"]