Ledový jogurtový koktejl

V horkých letních dnech vás báječně osvěží jogurtový nápoj s ovocem, mandlemi a šafránem. Voní po citrusech a chutná nebesky! Podávejte ho ledový a rovnou ochutnávejte... Zvláštně přitažlivou chuť mu dodává špetka soli. 400 ml vody 450 ml bílého jogurtu 2 lžíce m


V horkých letních dnech vás báječně osvěží jogurtový nápoj s ovocem, mandlemi a šafránem. Voní po citrusech a chutná nebesky! Podávejte ho ledový a rovnou ochutnávejte... Zvláštně přitažlivou chuť mu dodává špetka soli.

Ledový jogurtový koktejl

400 ml vody 450 ml bílého jogurtu 2 lžíce mletých loupaných mandlí 2 lžíce pomerančové šťávy 2 lžíce citronové šťávy 1/4 lžičky šafránu 1/4 lžičky soli bílek nebo voda na potření sklenic asi 600 g ledových kostek kolečka citronu a pomeranče na ozdobu Polovinu dávky vody nalijte do mixéru, přidejte jogurt, šťávy, mandle a šafrán a rozmixujte dohladka. Vmíchejte zbývající vodu a špetku soli. Jogurtovou směs přelijte do mísy. Část ledových kostek a část jogurtové směsi dejte do mixéru a rozmixujte. Takto připravte i zbývající led a směs. Na talířek nasypte sůl v tenké vrstvě. Okraje pohárů navlhčete vodou nebo bílkem, obalte je v soli a nalijte do nich koktejl. Sklenice přizdobte kolečkem citronu a pomeranče. Tip: Led lze také podrtit paličkou na maso a ručně zašlehat do pěny.