Venezuelská ostrovní kráska Karibiku: Isla Margarita!

Venezuelská ostrovní kráska Karibiku: Isla Margarita!

Co takhle utéct před třeskutými mrazy do ráje, kde šplouchají vlny Karibského moře klidným tempem, jeho tyrkysově modrá barva vám nedá spát a na plážích v tónu slonové kosti můžete chytat bronz ostošet. Hoďte za hlavu starosti a natáhněte se po zážitku, na který prostě jen tak nezapomenete. Isla Margarita neboli Ostrov perel disponuje návykovým kouzlem….


Dokonalé koupání v moři, kilometry do dálky se táhnoucích pláží, lákavé koktejly z bílého rumu se štramáckým paraplíčkem a hřejivé sluneční paprsky. Na ostrově Isla Margarita se vám božských zážitků poštěstí nachytat ale mnohem víc. „Přesně tady jsme trávili dovolenou loni v prosinci a určitě bych jela znovu. Je to nevšední kout země, a rozhodně můžu jenom doporučit výlet přímo do fascinující Venezuely. Spatřili jsme jak deltu řeky Orinoco, tak dechberoucí národní park Canaima. Za ty peníze tyto výlety prostě stojí. A pozorovat nejvyšší vodopád  Salto Angel  z letadla je neskutečně silným zážitkem,“ svěřuje se Martina Tkalcovská, která letos míří o kousek výš,
a tedy do Panamy.

Kdy a kam se vyplatí vyrazit?

Hlavní sezóna slibující příjemné teploty tady započíná od prosince a trvá asi do dubna. Klidně neváhejte vyrazit i v listopadu, kdy se ceny drží rozumně při zemi a není všude hromada turistů. Bojíte se lijáku? Tak ten vás může tu a tam zasáhnout i v prosinci. Ale pak hned na to bude zase na obloze panovat nekonečné azuro. Ve většině případů míří turisté směr Playa El Aqua, kde všechno vypadá jako z katalogu cestovní kanceláře. A titul Miss pláž by na plné čáře vyhrála ta s názvem Playa Puerto Cruz.

Výletujte

Někdo dá přednost potápění u útesu Los Frailes, jiný se rozhodne stát Robinsonem a vyrazí objevovat malebný mini ostrůvek s tropickou krásou Coche. A jak naše cestovatelka pravila výše, dejte šanci poznání Venezuely, která je z ostrovu Isla Margarita vzdálená cca 40 km.

Další tipy a postřehy

Isla Margarita je na tom s bezpečností o něco lépe, než venezuelská pevnina. I tak se ale vyplatí chovat obezřetně a dbát doporučení zkušených, popřípadě delegátů. Zájezd na 10 dní s all inclusive programem začíná cca na 32 000 Kč a na této sumě nekončí. Na příjemnější ceny si však opět sáhnete s německými cestovkami. Uspoříte hned několik tisíc. Přemýšlíte nad očkováním? Zeptejte se na cestovní medicíně, jaká panuje v zemi situace.

 

pinterest.com