Dovolená, ze které se vám nebude chtít domů: Podlehněte malebným ostrovům Řecka

Dovolená, ze které se vám nebude chtít domů: Podlehněte malebným ostrovům Řecka

Tyrkysově modré moře, malebné uličky, útulné taverny, báječný olivový olej a ještě lepší olivy. Pokud si přesně tak, letní relax představujete, naplánujte si dovolenou v Řecku.
Na jednom z řeckých ostrůvků se totiž budete cítit královsky. 


Karibik v Evropě zažijete na Lefkadě

Letadlem tam jste za hodinku a pak už vám nebrání vůbec nic začít si užívat pozemského ráje. I přesto, že se do tohoto malebného ostrůvku turisté zamilovali, tak tady natrefíte na opuštěné pláže, kde si na vás počíhá romantika se vším všudy. Co se týká pláží, rozhodně musíte vidět pláž Egremni, Porto Katsiki, Gyra s větrnými mlýny, Milos nebo třeba Nidri. Za návštěvu stojí hlavní město Lefkas, pevnost Agia Mavra, nebo pozoruhodný maják v místě zvaném mys Doukato.

Zakynthos: Ostrov, který milují želvy

V případě, že vyrazíte na Zante, musíte bezpodmínečně zamířit lodí na pláž Navagio, která platí za jednu z nejkrásnějších vůbec. Doporučujeme také vyhlídku, ze které můžete shlédnout dolů na průzračné vlny. Tento pohled je  zachycen na řadě pohlednic a opravdu stojí za to. Turisticky zajímavá je Modrá jeskyně, sirná pláž Xigia nebo ostrůvek Marathonisi.  A rozhodně  mějte oči na stopkách, abyste nepřehlédli nějakou tu právě vylíhnutou želvičku.

Kréta: Ta, co se vyhřívá na vlně zájmu

Je nejenom největším řeckým ostrovem, ale navíc turistům nabízí úplně všechno. Můžete se oddávat cachtání v moři nebo si vyšlápnout na nějakou tu túru a vysoká pohoří. Velká většina z milovníků Kréty neodolá a vyráží po vlnách na ostrůvek Santorini, na kterém se odehrávají ty nejromantičtější západy slunce. Nemluvě
o božském kontrastu bílého zdiva tamních tradičních domů s modrými okenicemi a s mořským pozadím. A pokud těch výletů budete mít málo, další alternativou je ostrov Spinalonga, pirátský ostrov Gramvousa, kde bere dech zátoka Balos, nebo nádherný ostrůvek Chrissi s vůní cedrových lesů, průzračného moře a oblázkových pláží. V případě, že tíhnete k historii, nemůžete jinak, než objevit  starověký Knossos spolu s kulturou a sídlem panovníka Minoa.